fbpx

Refinancovanie hypotéky alebo jej optimalizácia

zbavte sa nevýhodných úrokov a ušetrite 

 • Končí Vám teraz alebo v blízkej budúcnosti fixácia úrokovej sadzby a chcete zistit, či by ste v inej banke dostali lepší úrok?
 • Nachádzate sa v období trvania fixácie úrokovej sadzby, ale chceli by ste zistiť, či aj tak máte možnosť získať finančnú úsporu?
 • Hľadáte bližšie informácie o tom, či sa Vám refinancovanie hypotéky oplatí?

Tu sa dozviete, ako Vám vieme pomôcť ušetriť pomocou vhodného refinancovania hypotéky.

Čo je refinancovanie hypotéky?

Banka Vám na konci fixačného obdobia ponúkne novú úrokovú sadzbu, ktorú buď budete alebo nebudete akceptovať. V tejto dobe máte možnosť vybaviť si v inej banke novú hypotéku a tou bezplatne vyplatiť aktuálny dlh na existujúcej hypotéke. Refinacovanie hypotéky je teda výmena starej a nevýhodnej hypotéky za novú hypotéku, ktorá je výhodnejšia. 

Poradíme Vám, ako nový parameter DTI ovplyvňuje žiadateľov o refinančnú hypotéku a ako sa na Vás bude vzťahovat toto opatrenie NBS. 

e-book: Ako úspešne refinancovať hypotéku

Oplatí sa Vám refinancovať hypotéku?

Pre refinancovanie hypotéky, ktoré je ekonomicky efektívne, musí platiť, že celkové náklady na realizáciu zmeny banky sú nižšie ako ušetrené finančné prostriedky docielené touto zmenou. Najviac ovplyvní výhodnosť refinancovania hypotéky sankčný poplatok v pôvodnej banke a nový úrok v inej banke.
21.3.2016 vstúpil do účinnosti nový zákon o úveroch na bývanie a sankcia za predčasné splatenie hypotéky v priebehu fixácie  sa stanovila na max. 1% zo zostatku úveru. Toto ustanovenie sa vzťahuje aj na skôr poskytnuté úvery.
Kalkuláciu výhodnosti refinancovania hypotéky Vám urobia naši hypotekárni špecialisti.

Náklady spojené s refinancovaním hypotéky

 • Poplatok Vašej banke za splatenie úveru počas trvania obdobia fixácie (1% zo zostatku dlhu)
 • Poplatok Vašej banke za vyčíslenie zostatku úveru ( niektoré banky nepožadujú )
 • Poplatok novej banke za vybavenie hypotéky ( niektoré banky nepožadujú)
 • Cena za znalecký posudok nehnuteľnosti cca 100 € - 210 € ( niektoré banky nepožadujú)
 • Kolok na kataster za nové záložné zmluvy 66 €

Takto Vám pri refinancovaní hypotéky bezplatne pomôžeme

 • Vytvoríme Vám prehľad konkurenčných bankových ponúk, aby ste získali lepšiu úrokovú sadzbu
 • Vyhodnotíme Vám, koľko ušetríte zmenou banky a či sa Vám to oplatí
 • Vyberieme najvhodnejšiu banku podľa Vašich požiadaviek (v niektorých bankách bez poplatku za vybavenie novej hypotéky a bez povinnosti predložiť nový znalecký posudok)
 • Zabezpečíme Vám aj možnosť navýšenia hypotéky o účelovú alebo neúčelovú časť
 • Skompletizujeme a pripravíme úverovú žiadosť pre novú banku
 • Zabezpečíme včasné čerpanie prostriedkov na účet pôvodnej banky
 • Poskytneme Vám hypotekárny servis aj po skončení fixácie úrokovej sadzby

Máte viac úverov, ktoré potrebujete riešiť?

Hodila by sa vám úspora spojením viacerých úverov do jedného, alebo navýšenie objemu stávajúcich úverov bez ďalšieho v poradí? Pak by vás mohla zaujímať konsolidácia úverov. 

VÝBER Z VIAC AKO 1000  REFERENCIÍ - ČO HOVORIA KLIENTI O VYUŽITÍ SLUŽIEB:

Moja skusenost s vasou spolocnostou je vysoko pozitivna. Pani Gondorovova je skvely clovek a vysoko kvalifikovany hypotekarny poradca. Spravila pre nas maximum. Neverim ze este niekomu v kosiciach by sa podarilo vybavit to co jej. Velmi sme jej vdacny a budeme ju kazdemu odporucat.
Albert Vaško s manželkou
V prvom rade chceme poďakovať vašej spoločnosti za vyriešenie našej situácie Aj keď bol náš problém od začiatku zložitý a problematický, pani Schleifova sa snažila nájsť najschodnejšie a najlepšie riešenie pre nás. Týmto by sme chceli vyzdvihnúť prácu pani p.Schleifovej , profesionálny a ľudský prístup.
Zlatko Krajčovič
So službami p. Kuruca som bola maximálne spokojná. Hypotéka a všetky prisluchajúce záležitosti boli vybavené v rekordnom čase a podľa mojich očakávaní. Zo strany p. Kuruca mi bol vysvetlený každý dokument. S radosťou som sa o svoje skúsenosti podelila s viacerými kolegami.
Marina Manojlović