fbpx

Hypotéka od SLSP

Slovenská sporiteľňa je historicky najznámejšou slovenskou bankou. Jej história sa traduje ešte do čias režimu spred roku 1989. Spolu so Všeobecnou úverovou bankou, ktorá sa ale zameriavala viac na podniky a firmy, boli jedinými finančnými inštitúciami, ktoré na Slovensku v časoch minulého režimu spravovali peniaze občanov Slovenska. Ale práve Slovenská sporiteľňa bola zameraná na správu vkladov občanov. V tých časoch bolo poskytovanie úverov obmedzené na spotrebné úvery a najviac ľudia využívali mladomanželské pôžičky.

Postavenie SLSP dnes

Banka ešte dodnes profituje z takpovediac výhradného postavenia na finančnom trhu slúžiaceho pre bežné obyvateľstvo, pretože historicky zdedila obrovské portfólio klientov a ešte aj dnes má významné postavenie na bankovom trhu. Aj keď medzitým sa stala členom skupiny Erste Group, patrí k bankám s najväčším počtom pobočiek i bankomatov na Slovensku.

SLSP ako hypotekárna banka

„Sporka“, ako ju pracovne voláme, sa radí k významným poskytovateľom hypoték, dokonca pravidelne býva oceňovaná za jej hypotéku ako bankový produkt. Pre nás, sprostredkovateľov, je spolupráca s touto bankou trochu iná ako s inými bankami, pretože máme k dispozícií vlastný portál, do ktorého zadávame žiadosti našich klientov z pohodlia kancelárie a nemusíme chodiť na pobočky. Zároveň sa ale banka o nás pekne stará, máme pridelených vzťahových manažérov, na ktorých sa môžeme kedykoľvek obrátiť a ak treba, pomáhajú nám riešiť prípadné problémy alebo vybavovať pre klientov rôzne výnimky.

Základné parametre hypotéky v SLSP

Podmienky hypotéke v banke sú relatívne prehľadné a jednoduché. Banka poskytuje úvery na bývanie výhradne občanom Slovenska vo veku od 18 rokov a maximálna splatnosť je do 70. roku veku žiadateľa. Ak je žiadateľov viac, doba splatnosti môže byť až do 75. roku veku najstaršieho žiadateľa, vždy ale maximálne na 30 rokov. Úvery na bývanie žiadatelia môžu požiadať na kúpu nehnuteľnosti, výstavbu, rekonštrukciu alebo refinancovanie úverov z inej banky. Podmienkou banky k hypotéke je vedenie účtu a sporenie, čo žiadateľom zabezpečí zľavu zo základnej úrokovej sadzby.

Výhody hypotéky v Slovenskej sporiteľni

SLSP je banka, ktorá je schopná akceptovať rôzne druhy príjmov, veľmi dobre je možné v nej financovať podnikateľov. Ďalšou jej výhodou, že vie poskytnúť bezúčelovú hypotéku do 70% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti s úrokom takým istým, ako pri účelovej hypotéke. Nesporné plus pre hypotéku práve v SLSP je už spomínaný maximálny vek pri splatnosti hypotéky, čo je výhodné hlavne pre klientov vo veku okolo 40 rokov a viac.  SLSP ako jediná za klientov vybaví a preplatí podanie záložných zmlúv na kataster, čo je tiež zaujímavá a oceňovaná služba.

Nevýhody hypotéky v SLSP

Tak ako to už v každej banke chodí, všade je niečo úplne úžasné, ale niektoré pravidlá zase nie sú pre každého klienta. Nevýhodou hypotéky v SLSP je, že klientom nedáva rovnaké úrokové sadzby na hypotékach, ale sadzby sú „od…“. Čiže nie každá skupina klientov dostane práve najlepšiu úrokovú sadzbu. Za nevýhodu možno v porovnaní s niektorými inými bankami považovať aj to, že bez dokladovania účelu poskytne hypotéku maximálne do 70% LTV, pričom máme banky, ktoré vedia americkú hypotéku poskytnúť aj do vyššieho %  hodnoty nehnuteľnosti. Aj napriek nedávnej výraznej zmene pri nastavení čerpaní pri účele výstavba domu je v porovnaní s inými bankami financovanie výstavby v SLSP ešte stále trochu neprehľadné.

Je hypotéka v SLSP určená práve pre vás?

Aj napriek nesporným výhodám hypotéky v Slovenskej sporiteľni nemusí byť vhodná práve pre vás. I keď ste jej klientom už dlhé desaťročia. Respektíve možno existujú banky, ktoré vaše potreby budú vedieť zafinancovať ešte s lepšími podmienkami. Preto ak máte na pláne či už kúpu nehnuteľnosti, stavbu domu alebo chcete nižší úrok na vašej aktuálnej hypotéke, poraďte sa. A nemusíte pritom strácať čas návštevou jednej banky za druhou a tápať v ich ponukách. Nechajte túto prácu na nás. My vám nájdeme to najvýhodnejšie riešenie vašej hypotéky. Naše služby sú pre vás stále bezplatné. Ak neveríte, presvedčte sa. Dohodnite si stretnutie s našim hypotekárnym špecialistom a vložte svoje starosti s vybavovaním hypotéky do rúk našich odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami.

Ušetrite 2 891 Eur a 70 hodín svojho času pri vybavovaní hypotéky