fbpx

Porovnanie a rozdiely práce hypotekárneho špecialistu v banke a v Hypo Consulting

Nájsť si vhodnú, zaujímavú a dobre platenú prácu je pre niekoho „malina“, pre iného môže byť až nočnou morou. Povedzme si úprimne: koľko ľudí skutočne vykonáva prácu svojich snov alebo sa k tomuto stavu aspoň približuje? Asi je ich ešte menej, ako by sme si mohli myslieť. Vždy ale máme možnosť situáciu zmeniť vo svoj prospech. Vlastne verím tomu, že nikdy nie je neskoro.

Ktorý druh práce bude ten najvhodnejší?

Už od konca základnej školy, kedy nastupuje obdobie odborného vzdelávania, sme konfrontovaní s náročnými úlohami. Rozhodnúť sa pre správnu strednú školu, ak sme dosť ctižiadostiví a ambiciózni, vybrať si aj vysokú školu. Smerovanie našich životov a výber profesijného zamerania považujem za jedno z najťažších rozhodnutí v živote vôbec. Dôkazom toho sú zástupy nespokojných a nešťastných ľudí pracujúcich na pozíciách, ku ktorým nemajú žiadny vzťah alebo sa na ne vôbec nehodia. Našťastie je to aj naopak. Mnohí z nás majú prácu, ktorú by nikdy nevymenili. Pretože im dáva to, čo potrebujú. Naplnenie, pocit užitočnosti a úspechu a v neposlednom rade aj možnosť dostatočného finančného zabezpečenia.

Práca vo finančných službách

Kedysi boli časy, kedy boli bankoví pracovníci pánmi. Pozícia bankára patrila k veľmi atraktívnym povolaniam, bankári boli vyhľadávaní a navyše aj dobre platení. Nie len manažéri, ale aj pracovníci pri priehradkách. Doba sa ale stále mení a v posledných rokoch práca bankového pracovníka stráca na kredite. Popritom je to veľká škoda. Práca s ľuďmi je veľmi zaujímavá a pre mnohé typy osobnosti aj napĺňajúca. Chyba sa ale stala asi „v systéme“. Banky ako finančné inštitúcie a mnohí ich manažéri zabudli, že spravovať peniaze obyvateľov a firiem by malo byť ich cťou a niekedy sa zdá, že ide už len o tvrdý biznis.

Práca bankového pracovníka

Oproti minulosti, keď bolo výsadou stať sa bankovým pracovníkom, je dnes situácia trochu iná. Bankári viac musia ako môžu. Okrem prísnych pravidiel vyplývajúcich z rôznych zákonov a nariadení musia dodržiavať aj množstvo vnútorných pokynov svojho zamestnávateľa. Okrem toho musia ponúkať, predávať, dokola tým istým klientom a to isté – účty, úvery, kreditné karty, sporenie, investície, poistenie… Väčšina týchto finančných produktov má svoj veľký význam a sú pre klientov alebo firmy aj naozaj dôležité a osožné. Ale tlačiť ich každému klientovi niekedy naozaj prestáva byť pre bankára príjemné. Lebo má plány. A ak ich nesplní, nedostane odmeny. V mnohých bankách ostane len na základnej mzde, ktorá je často dosť nízka. A to všetko za to, že do práce musí prísť v dostatočnom predstihu a odchádza z nej neraz aj celé hodiny po zatvorení pobočky.

Dá sa to aj inak

Ako som už spomenula, bankári musia svojim klientom ponúkať a predávať rôzne druhy finančných produktov od bežných účtov cez hypotéky až po všetky druhy poistenia či sporenia. A to všetko len produkty banky, v ktorej pracujú. Bez ohľadu na to, či práve ten ktorý produkt je naozaj pre klienta najvýhodnejší. Či už svojim nastavením alebo cenou.

Práca sprostredkovateľa – odborníka vo svete produktov viacerých inštitúcií

Je tu aj iná možnosť. Možnosť pracovať s ľuďmi, byť im oporou a odborným poradcom v oblasti, ktorá je zaujímavá a zároveň aj výborne platená. Je to možnosť mať flexibilnú pracovnú dobu, stretávať sa s klientmi aj na inej pôde ako prísne usporiadaná pobočka banky a byť pod kamerou a ostražitým okom svojho nadriadeného. Je tu možnosť byť slobodný a riadiť si výšku svojich príjmov bez obmedzení vo vlastnej réžií. A navyše, čo je najväčšou devízou sprostredkovania finančných produktov, dať klientom možnosť získať naozaj tie najlepšie alternatívy riešenia ich finančných potrieb.

Poďte robiť „bankára“ k nám

Uvažujete o zmene a máte strach? Cítite neistotu? Bojíte sa nesprávneho rozhodnutia? Určite, vždy je čo stratiť, ale väčšinou zisky prevyšujú straty.

Čo môžete stratiť?

 • zamestnávateľom garantovanú mesačnú mzdu
 • výhody vyplývajúce z pracovného pomeru: preplatenú dovolenku a štátne sviatky, PN
 • napadá vás ešte niečo? Lebo mňa už nie

A čo môžete získať?

 • pracovnú nezávislosť bez ohľadu na váš vek
 • flexibilnú pracovnú dobu, ktorú si určíte sami
 • prácu bez stresujúcich plánov alebo nadriadeného
 • možnosť vyberať si a dostávať klientov
 • možnosť ovplyvniť príjem svojou snahou a bez zastropovania
 • voľný čas pre seba a svoje záujmy
 • skvelých kolegov ochotných vždy si pomôcť
 • kopu zábavy na spoločných firemných akciách

Ako vidíte, výhod spolupráce s nami je omnoho viac ako prípadných nedostatkov. Znie to pekne, však? Má to ale jeden háčik. Vy sami musíte chcieť. Musíte chcieť túžiť po slobode, nezávislosti, zárobku bez obmedzení a tak trochu po novom spôsobe života. Nedávno som sa len tak zo zvedavosti opýtala bývalej kolegyne z banky, mojej bankárky v nemenovanej banke, s ktorou riešim hypotéky mojich klientov, ako sa jej páči práca v banke. Pozrela sa na mňa a opýtala sa: „ Ty sa chceš vrátiť pracovať do banky? Len to prosím ťa, nerob. Som si istá, že by si to veľmi oľutovala…“

Tento krátky rozhovor ma utvrdil v tom, že všetko, čo práve čítate, je pravda. Preto Vám dám jednoduchú radu: zahoďte strach a obavy, Váš profesný život môže byť oveľa príjemnejší. Ak sa chcete o našej práci dozvedieť viac, dohodnite si rozhovor s manažérom a začnite  zarábať viac na tom, čo viete.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: