fbpx

Nechceme prešľapovať na mieste, posúvame sa ďalej

Firma sa od jej založenia špecializovala len na sprostredkovanie hypoték a úverov. A dosiahli sme v tom veľmi vysokú úroveň a množstvo pozitívnych ohlasov. Navyše, za odborníkov nás považujú hlavne naši klienti, o čom svädčí ich referencie. Svet sa ale vyvíja, trendy sa menia, požiadavky klientov rastú a tak sme sa nemohli spoliehať, že to takto pôjde aj naďalej.

Potom to prišlo

Z ničoho nič začali všetky médiá od rána do večera riešiť legislatívne zmeny, ktoré sa mali dramaticky dotknúť našej práce a našich príjmov. Pre špecializované spoločnosti, ako sme boli my, mohla byť táto zmena likvidačná.

Ako na to reagovať?

Zanechať prácu, ktorú síce ovládame a baví nás, ale neuživí nás? Začať robiť niečo iné? A čo? Dnes je takmer nemožné získať partnerov z ďalších sektorov finančných služieb a administratívne to zvládnuť, vďaka pribúdajúcej legislatíve a byrokracií.

Našťastie vedenie spoločnosti už dlhšiu dobu vnímalo dianie a trendy v susednom Česku, kde tieto zmeny už prebehli. Preto v snahe pripraviť sa na prichádzajúce zmeny v predstihu rokovalo s možnými strategickými partnermi. Keď sa dnes po roku pozriem späť, musím ako riaditeľ obchodnej siete skonštatovať, že našlo najlepšie možné riešenie.

Prečo?

Spolupracujeme s významným broker-poolom, ktorý sa nezaujíma o naše interné procesy, ale umožňuje nám plne využívať trendy trhu – efektívny cross-sell. Bolo pre nás dôležité, aby tvorba produktovej stratégie ostala na našom uvážení a korešpondovala s našimi hodnotami, vďaka ktorým klienti naše služby oceňujú. Dnes vieme sami bez cudzej pomoci riešiť všetky potreby klienta pri sprostredkovaní úveru – hlavne poistenie, odkladanie si na dobu, kedy človek krátkodobo nemá na úverové splátky, prípadne pripravovať sa na „švajčiarsky dôchodok“. 🙂

Na záver

Som si istý, že takáto pomoc klientovi pod jednou strechou s férovým prístupom k výberu produktu je to najlepšie riešenie pre všetkých. Zároveň je to odpoveďou na otázku, či je cross-sel nutnosťou.
Dnes riešime už len to, akými produktmi môžeme naše dnešné možnosti rozšíriť a čím novým a lepším vieme zaujať klienta. Jednou z tých oblastí je pomáhať klientom hľadať alebo predať nehnuteľnosť, na čom aktuálne pracujeme. Pridajte sa k nám a zaistite si veľmi kvalitné pracovné prostredie.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: