fbpx

Ozaj je MLM systém pre prácu výhodný?

Reálne fungovanie a nástrahy MLM systému Vám priblíži Kamil Škubla, náš riaditeľ obchodnej siete. Čerpá ako z vlastnej skúsenosti, tak aj z početných skúseností svojich kolegov.

Multi Level Marketing systém je výhodný – ako pre koho…

Poznáte ten príbeh: Rozhodli ste sa pracovať v oblasti sprostredkovania finančných produktov a získala si vás do svojich radov nejaká MLM spoločnosť. Určite ste začali na najnižšom leveli – čomu zodpovedá aj výška odmien. Tie poznáte iba prostredníctvom tzv. „bodov“, ale neviete, aká je skutočne vyplácaná odmena.

Postupne ste začali pociťovať nedostatky MLM – vzťahy a management v rámci systému – podrazy, nedodržiavanie dohôd, intrigy, dokonca problémy s včasným vyplácaním provízií. Často sa človeku nedostáva odborná pomoc. V MLM sa systém aj manažéri tvári, že sa pre klienta vyberá najlepšie riešenie, ale „pod povrchom“ je systém nastavený tak, aby sa predávalo to, z čoho je najväčšia provízia pre firmu. Veľmi často dostanete k dispozícii jeden „zaručene najlepší“ produkt a ten musíte predávať aj keď viete alebo tušíte, že klient potrebuje niečo iné. Takže v skutočnosti je nevýhodou aj reálne nedostatočné produktové portfólio a predajné možnosti.

Ak si chcete zarobiť viac, spoločnosť vás „tlačí“ do zaručenej aktivity na zvýšenie príjmu, a síce do náboru nových kolegov. Pre vás to znamená prácu navyše – nájsť nových spolupracovníkov, venovať sa im, školiť ich a oni potom skončia, lebo to nezvládnu. Takže si môžete vybrať – buď robiť sprostredkovanie produktov za veľmi nízku odmenu, alebo sa venovať len náboru a školeniu nových kolegov, pričom stále existuje možnosť, že ak nájdete niekoho úspešného, tak v mene MLM bude preradený k niekomu inému. Nič medzi tým reálne neexistuje.

Ak sa však chcete venovať hlavne hľadaniu najlepších riešení pre klientov, jedinou možnosťou je nájsť si spoločnosť, ktorá nepracuje na báze MLM.

Dá sa to aj inak

Sám mám za sebou podobnú skúsenosť s MLM, ale cielene som hľadal spoločnosť, ktorá pracuje inak. Spoločnosť, ktorá má plochú organizačnú štruktúru a iný charakter managementu.

Asi som mal šťastie a narazil som na ľudí, ktorí naplnili moje predstavy. Pracujem vo výbornom kolektíve, kde máme mimoriadnu technickú podporu a kde každý každému pomôže. Hypotekárni špecialisti sa venujú len klientom a každý deň odborne rastú. Rovnaké množstvo práce robia za oveľa vyššiu odmenu ako v MLM. Ba čo viac – provízie sa vyplácajú pravidelne a vždy v dohodnutej výške! A produktovú stratégiu môže mať každý vlastnú, záleží na jeho výbere a serióznosti a potrebách klientov, nikto nikoho do ničoho nenúti.

A ešte čerešnička nakoniec!

Pre tých, ktorý radi oslovujú ľudí na spoluprácu a niečo za to očakávajú máme odmeňovací program, kedy za každého nového kolegu, ktorého len privediete a viac sa o neho nestaráte, si môžete zvýšiť príjem. Rozhodnite sa pre zmenu hneď teraz a príďte medzi nás. Zabezpečujeme obchodníkom kvalitné pracovné prostredie, aby boli spokojní a napĺňali svoje predstavy o práci.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: