Ozaj je MLM systém pre prácu výhodný?

Multi Level Marketing systém je výhodný – ako pre koho…

Poznáš ten príbeh: Rozhodol/a si sa pracovať v oblasti sprostredkovania finančných produktov a získala si Ťa do svojich radov nejaká MLM spoločnosť. Určite si začal/a na najnižšom leveli – čomu zodpovedá aj výška Tvojich odmien. Tie poznáš iba prostredníctvom tzv. „bodov“, ale Ty sám/a nevieš, aká je skutočne vyplácaná odmena.

Postupne si začal/a pociťovať obrovské  nedostatky MLM – vzťahy a management v rámci systému – podrazy, nedodržiavanie dohôd, intrigy, dokonca problémy s včasným vyplácaním provízií. Často sa človeku nedostáva odborná pomoc. V MLM je nedostatočné produktové portfólio a predajné možnosti. Veľmi často dostaneš k dispozícii jeden „zaručene najlepší“ produkt a ten musíš predávať aj keď vieš alebo tušíš, že klient potrebuje niečo iné.

Ak si chceš zarobiť viac, spoločnosť Ťa „tlačí“ do zaručenej aktivity na zvýšenie príjmu, a síce do náboru nových kolegov. Pre Teba to znamená prácu navyše – nájsť nových spolupracovníkov, venovať sa im, školiť ich a oni potom skončia, lebo to nezvládnu. Takže si môžeš vybrať – buď robíš sprostredkovanie produktov za veľmi nízku odmenu, alebo sa venuješ len náboru a školeniu nových kolegov, pričom stále existuje možnosť, že ak nájdeš niekoho úspešného, tak v mene MLM bude preradený k niekomu inému. Nič medzi tým reálne neexistuje.

Ak sa však chceš venovať hlavne hľadaniu najlepších riešení pre klientov, jedinou možnosťou je nájsť si partnera, ktorý nepracuje na báze MLM.

Dá sa to aj inak

Sám mám za sebou podobnú skúsenosť s MLM, ale cielene som hľadal spoločnosť, ktorá pracuje inak. Spoločnosť, ktorá má plochú organizačnú štruktúru a iný charakter managementu.

Asi som mal šťastie a narazil som na ľudí, ktorí naplnili moje predstavy. Pracujem vo výbornom kolektíve, kde máme mimoriadnu technickú podporu a kde každý každému pomôže. Venujem sa len klientom a každý deň odborne rastiem. Rovnaké množstvo práce robím za oveľa vyššiu odmenu ako v MLM. Ba čo viac – provízie sa vyplácajú pravidelne a vždy v dohodnutej výške!

A ešte čerešnička nakoniec!

Pre tých, ktorý radi oslovujú ľudí na spoluprácu a niečo za to očakávajú máme odmeňovací program, kedy za každého nového kolegu, ktorého len privedieš a viac sa o neho nestaráš, si môžeš zvýšiť príjem. Rozhodni sa pre zmenu hneď teraz a príď medzi nás.

Zabezpečujeme obchodníkom kvalitné pracovné prostredie, aby boli spokojní a napĺňali svoje predstavy o práci.

S nami Ti bude lepšie!

Na stretnutie je ešte skoro?

Štítky:
  • Najnovšie články na blogu
  • e-book: 10 najdrahších chýb

    Získajte zdarma prehľad tých najdrahších chýb, ktoré môžete urobiť, keď budete vybavovať hypotéku a tipy ako sa im vyhnete.

    e-book 10 najdrahších chýb pri vybavovaní hypotéky