fbpx

Ako získať najvýhodnejšiu hypotéku bez toho, aby ste museli obehať všetky banky

Zvažujete požiadať v banke o hypotéku, aby ste si vylepšili alebo vyriešili svoje bývanie?  Alebo už hypotéku máte, ale potrebujete ju navýšiť prípadne spojiť s ďalšími malými úvermi? Ak áno, čaká vás hľadanie najvýhodnejšieho riešenia a banku, ktorá vám hypotéku poskytne s čo najlepšími podmienkami.

Čo vás čaká pri návšteve bánk?

 • Môžete začať navštevovať jednu pobočku banky za druhou. V každej banke dostanete od bankára informácie a ponuku, ako bude najlepšie vaše plány financovať. Väčšinou dostanete ponukový list so základnými informáciami o úrokovej sadzbe, výške splátky a obligátnych podmienkach, ako je možnosť vedenia bežného účtu, základný zoznam potrebných dokumentov, možnosti mimoriadnych vkladov apod.
 • V žiadnej banke vám ale hneď nepovedia všetko, čo potrebujete o hypotéke vedieť. Nepovedia vám, že v inej banke nemusíte doložiť toľko pokladov alebo že u konkurencie môžete mať účet zadarmo, prípadne aktuálne nezaplatíte poplatok za poskytnutie úveru.
 • V každej banke vám bude bankový pracovník prezentovať svoju banku ako najlepšiu a ak je menej skúsený, čo vy ani nebudete vedieť, zabudne vám povedať, že napríklad hypotéka nad 80% z hodnoty nehnuteľnosti bude pre vás oveľa drahšia ako úver do 80%, ak ju vôbec dostanete. Lebo už dávnejšie platí, že 90% hypotéku dostane len mizivé % žiadateľov, niektoré banky ju neposkytujú už vôbec.
 • Strávite celé dni návštevami bánk a donesiete si domov len hŕbu ponúk a letákov o aktuálnych akciách bánk. Ďalšie dni strávite ich študovaním a zistíte, že aj tak neviete, aké riešenie v ktorej banke bude pre vás najvýhodnejšie. Dokonca aj v tej istej banke je možné rovnaký úverový prípad riešiť rôznymi spôsobmi. Ale ktorý je vhodný práve pre vás? A je vôbec možné vašu hypotéku financovať vo všetkých bankách?
 • Pokiaľ vám nechýba odvaha a asertivita, môžete skúsiť s bankami vyjednávať o individuálnom znížení úroku. To vám zaberie ďalší čas, než získate odpovede.

Ako si vybrať najvhodnejšiu a zároveň najlacnejšiu hypotéku?

A ešte k tomu sa vyhnúť problémom pri jej realizácií? Viete, čo všetko rozhoduje o výhodnosti vašej budúcej hypotéky? Tu je niekoľko základných faktorov, ktoré o vašej hypotéke rozhodnú:

 • Typ a výška vašich príjmov a záväzkov, kvalita a meno vášho zamestnávateľa, či ste SZČO a pod.
 • Účel hypotéky, o ktorú budete žiadať
 • Výška hypotéky a jej pomer k hodnote nehnuteľnosti, ktorú založíte, čiže LTV
 • Ďalšie služby a poplatky v banke, napr. poplatok za poskytnutie úveru, cena za vedenie účtu
 • Podmienky poskytnutia hypotéky a podmienky nutné splniť po čerpaní hypotéky
 • História splácania vašich úverov v minulosti
 • Hodnota a typ nehnuteľnosti ktorú kupujete alebo zakladáte

e-book zdarma: Ako čo najlepšie zvládnuť hypotéku

 • Čo si premyslieť ešte predtým, než požiadate o hypotéku?
 • Ako o ňu požiadať a ako si postrážiť, aby boli podmienky banky výhodné?
 • Pri riešení hypotéky môžete naraziť na úskalia a neočakávané situácie. Ukážeme vám, ako ich jednoducho prekonáte.
 • Máme pre vás 7 tipov priamo od hypotekárneho centra

Venujte hypotéke dostatok času ešte pred podaním žiadosti do banky. Položte si dôležité otázky - vďaka e-booku si na ne dokážete odpovedať.

Pozrite si e-book zdarma

Už si aj myslíte, že máte tú najlepšiu hypotéku vybranú, ale práve zistíte, že opäť musíte navštíviť tých pár vytypovaných bánk. Dôvodov je hneď niekoľko: neviete, aký bude postup podania žiadosti, aké podklady budete potrebovať, čo všetko ešte bude treba urobiť, aby vaša hypotéka bola schválená a úspešne načerpaná, zároveň si potrebujete porovnať aj procesy k schváleniu hypotéky v bankách, ktoré sa vám najviac páčia.

Budete kupovať byt alebo dom a neviete, čo všetko budete potrebovať od realitného makléra a čo sa ho máte opýtať, aby ste mali istotu, že kupovaná nehnuteľnosť bude pre banku vhodná. Zistíte, že neviete, aké načasovanie jednotlivých krokov treba zvoliť, aby ste všetko stihli v zmysle rezervačnej zmluvy a vyhli sa sankčným poplatkom voči predávajúcim alebo realitnej kancelárií.
Ak budete stavať rodinný dom, potom procesy a podmienky hypotéky na výstavbu sú zložitejšie ako pri kúpe hotovej nehnuteľnosti a aj súvislostí je tam viac.

Odrazu máte milión otázok a neviete, čo robiť. Ani ako vlastne začať.

Je možné vybaviť hypotéku aj jednoduchšie?

Naše hypotekárne centrum pre vás má jednoduché riešenie, s ktorým ušetríte svoj čas, peniaze a nervy. Náš hypotekárny špecialista vám presne povie, čo máte robiť, aké máte možnosti, povedie vás vybavením hypotéky od momentu hľadania nehnuteľnosti alebo plánovania výstavby k podaniu žiadosti o úver až do chvíle, kým budete bývať v novom byte alebo dome. Budete sa tak namiesto štúdia hypoték môcť venovať niečomu pre vás príjemnejšiemu.

e-book zdarma: 10 najdrahších chýb pri vybavovaní hypotéky

 • Zamerajte sa na dôležité body! Vďaka e-booku je dokážete identifikovať
 • Akých 10 chýb môžete urobiť, keď budete vybavovať hypotéku?
 • Koľko Vás môžu stáť peňazí?
 • Ako sa im dá ľahko vyhnúť?

Nielen, že vďaka ebooku budete na hypotéku pripravení, ale určite vám pomôže zorientovať sa v hypotekárnej problematike skôr, než sa stanete jej súčasťou.

Pozrite si e-book zdarma

Jeden príbeh zo života

Nedávno som mala klientku, ktorá si kupovala byt a keďže nemala dostatočne vysoký príjem na požadovanú výšku hypotéky, potrebovala spolužiadateľa. Bol ním jej partner, ktorý je síce solventný a bonitný pre banky, ale nie je občanom Slovenska. Navyše pracuje v zahraničí a obaja sú veľmi pracovne vyťažení. Keď som sa pustila do spracovávania ponúk a návrhu riešenia jej hypotéky, klientka bola zúfalá a neverila, že sa im podarí ten krásny byt, ktorý našli, kúpiť. Tento prípad nebolo možné riešiť v každej banke, takže som aj v tých pár zostávajúcich bankách hľadala spôsoby, ako jej hypotéku nastaviť tak, aby bola schválená.
Nakoniec všetko dobre dopadlo a obaja klienti mi boli veľmi vďační, lebo moja služba im ušetrila veľmi veľa času a stresov. Vo všetkom som im radila, pomáhala som im s načasovaním procesu prevodu bytu, detailne som im vysvetľovala každý potrebný krok. A ešte k tomu všetko bezplatne. Za naše služby platiť nemusíte, pretože nás platia banky.

Naše odporúčania

Ak je vaše rozhodnutie o potrebe hypotéky už „na spadnutie“stretnite sa s našim hypotekárnym špecialistom, s ktorým bezplatne prediskutujete vaše plány a potreby a zároveň všetky kroky k ich realizácii.