fbpx

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku na stavbu domu

v kľude, pohodlne a bez starostí

 • Plánujete stavbu rodinného domu a je to prvýkrát?
 • Chcete kúpiť aj pozemok na hypotéku?

V prípade hypotéky na stavbu domu je možné na veľa vecí zabudnúť alebo podceniť, čo sa vypomstí v podobe komplikácií a zbytočných stresov. My sme tu na to, aby sme Vám ukázali cestu spletitými postupmi ako financovať Váš dom a zostaneme s Vami od položenia základov po kolaudáciu tak, aby ste svoj zámer zrealizovali čo najpohodlnejšie, bez stresu a zbytočných chýb.

Začnite riešiť hypotéku na stavbu domu včas

Postaviť rodinný dom sa niekomu môže zdať jednoduché, zvlášť ak to nie je prvý postavený dom. Ale čo ak sa do toho púšťate po prvýkrát? Okrem dodávateľa, typu stavby a miesta pre dom je dobré myslieť už vopred aj na financovanie a hypotéku dobre naplánovať, pripraviť a zosúladiť s plánom stavby domu.
Prístupy a podmienky bánk pri hypotéke na stavbu domu sa líšia a preto správny výber banky pomôže hladkému priebehu dokončovania stavby. So stavbou Vám pomôcť nedokážeme, ale radi Vás odbremeníme od vybavovania hypotéky a zháňania všetkých možných informácií.

Čo všetko potrebujete pre vybavenie hypotéky?

Postupné čerpanie úveru v priebehu stavby domu

Výšky jednotlivých čerpaní sú závislé od toho, či zakladáte inú nehnuteľnosť alebo aktuálnu rozostavanú stavbu. V každej banke sú podmienky iné, preto je dôležitý výber tej najvhodnejšej banky, ktorá bude vedieť schváliť najlepšie pravidlá a podmienky čerpania tranží práve Vášmu plánu. Dnes už banky väčšinou nepožadujú dokladovanie faktúr a bločkov, vychádzajú z rozpočtov a aktuálnej fotodokumentácie. Hypotéka na výstavbu domu je najzložitejší druh hypotéky a bez skúseného špecialistu sa môže veľmi skomplikovať!

checklist zdarma:
Máte financovanie výstavby domu dobre naplánované?

Zistite postup, ako financovať výstavbu a ako ovplyvňuje hypotéku druh stavebnej konštrukcie. Odškrtajte si v checkliste, že ste na nič nezabudli a hypotéka Vám prebehne úspešne.

Ako Vám s prípravou hypotéky na stavbu dom zadarmo pomôžeme?

 • 1
  Urobíme analýzu Vašich plánov stavby domu z pohľadu hypotéky
 • 2
  Upozorníme Vás na možné komplikácie pri financovaní a navrhneme ich riešenia
 • 3
  Vytvoríme Vám ponuky bánk a nájdeme optimálne riešenie hypotéky na stavbu Vášho domu
 • 4
  Vyberieme vhodnú banku podľa Vašich požiadaviek a plánov stavby domu
 • 5
  Pomôžeme Vám zabezpečiť všetky potrebné dokumenty pre banku
 • 6
  Skompletizujeme a pripravíme celú zložku hypotéky na stavbu domu
 • 7
  Osobne dohliadneme na schválenie hypotéky na stavbu Vášho domu
 • 8
  Zabezpečíme čerpanie prostriedkov z hypotéky v priebehu stavby domu

Hypotéka na pozemok a následná hypotéka na výstavbu domu

Pokiaľ si chcete zobrať hypotéku aj na pozemok, odporúčame financovať jeho kúpu v takej banke, ktorá Vám zároveň neskôr poskytne hypotéku na stavbu domu. Nie je možné financovať kúpu pozemku v jednej banke a stavbu domu na tomto pozemku v inej banke. Pretože pri hypotéke na stavbu domu je nutné zohľadniť a založiť aj pozemok, na ktorom budete dom stavať.
Pozrite si checklist zdarma: Na čo musíte dávať pozor pri kúpe pozemku na hypotéku.

VÝBER Z VIAC AKO 1000  REFERENCIÍ - ČO HOVORIA KLIENTI O VYUŽITÍ SLUŽIEB:

Moja skusenost s vasou spolocnostou je vysoko pozitivna. Pani Gondorovova je skvely clovek a vysoko kvalifikovany hypotekarny poradca. Spravila pre nas maximum. Neverim ze este niekomu v kosiciach by sa podarilo vybavit to co jej. Velmi sme jej vdacny a budeme ju kazdemu odporucat.
Albert Vaško s manželkou
V prvom rade chceme poďakovať vašej spoločnosti za vyriešenie našej situácie Aj keď bol náš problém od začiatku zložitý a problematický, pani Schleifova sa snažila nájsť najschodnejšie a najlepšie riešenie pre nás. Týmto by sme chceli vyzdvihnúť prácu pani p.Schleifovej , profesionálny a ľudský prístup.
Zlatko Krajčovič
So službami p. Kuruca som bola maximálne spokojná. Hypotéka a všetky prisluchajúce záležitosti boli vybavené v rekordnom čase a podľa mojich očakávaní. Zo strany p. Kuruca mi bol vysvetlený každý dokument. S radosťou som sa o svoje skúsenosti podelila s viacerými kolegami.
Marina Manojlović