Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku na stavbu domu

v kľude, pohodlne a bez starostí

 • Plánujete stavbu rodinného domu a je to prvýkrát?
 • Chcete kúpiť aj pozemok na hypotéku?

V prípade hypotéky na stavbu domu je možné na veľa vecí zabudnúť alebo podceniť, čo sa vypomstí v podobe komplikácií a zbytočných stresov. My sme tu na to, aby sme Vám ukázali cestu spletitými postupmi ako financovať Váš dom a zostaneme s Vami od položenia základov po kolaudáciu tak, aby ste svoj zámer zrealizovali čo najpohodlnejšie, bez stresu a zbytočných chýb.

Začnite riešiť hypotéku na stavbu domu včas

Postaviť rodinný dom sa niekomu môže zdať jednoduché, zvlášť ak to nie je prvý postavený dom. Ale čo ak sa do toho púšťate po prvýkrát? Okrem dodávateľa, typu stavby a miesta pre dom je dobré myslieť už vopred aj na financovanie a hypotéku dobre naplánovať, pripraviť a zosúladiť s plánom stavby domu.
Prístupy a podmienky bánk pri hypotéke na stavbu domu sa líšia a preto správny výber banky pomôže hladkému priebehu dokončovania stavby. So stavbou Vám pomôcť nedokážeme, ale radi Vás odbremeníme od vybavovania hypotéky a zháňania všetkých možných informácií.

e-book: 10 najdrahších chýb pri vybavovaní hypotéky

Hypotéka na pozemok a následná hypotéka na výstavbu domu

Pokiaľ si chcete zobrať hypotéku aj na pozemok, odporúčame financovať jeho kúpu v takej banke, ktorá Vám zároveň neskôr poskytne hypotéku na stavbu domu. Nie je možné financovať kúpu pozemku v jednej banke a stavbu domu na tomto pozemku v inej banke. Pretože pri hypotéke na stavbu domu je nutné zohľadniť a založiť aj pozemok, na ktorom budete dom stavať.

Postupné čerpanie úveru v priebehu stavby domu

Výšky jednotlivých čerpaní sú závislé od toho, či zakladáte inú nehnuteľnosť alebo aktuálnu rozostavanú stavbu. V každej banke sú podmienky iné, preto je dôležitý výber tej najvhodnejšej banky, ktorá bude vedieť schváliť najlepšie pravidlá a podmienky čerpania tranží práve Vášmu plánu. Dnes už banky väčšinou nepožadujú dokladovanie faktúr a bločkov, vychádzajú z rozpočtov a aktuálnej fotodokumentácie.

Hypotéka na výstavbu domu je najzložitejší druh hypotéky a bez skúseného špecialistu sa môže veľmi skomplikovať!

O stavbe domu zatiaľ skôr len premýšľate a rozhliadate sa?

Pozrite si náš eBook:

Spoznajte 7 tipov, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete riešiť hypotéku, aby jej schválenie bolo úspešné a podmienky od banky čo najvýhodnejšie.

Postrehy ku kúpe pozemku na hypotéku

Pri pozemku veľmi záleží na lokalite, kde sa nachádza. Banky dokážu prefinancovať v štandardnej lokalite (krajské a okresné mestá) pozemok od 50% - 70% z hodnoty pozemku. Ak sa pozemok nachádza v dobrej lokalite, je možné ísť až na 85%-né zabezpečenie. Avšak ani percento zabezpečenia, ktoré Vám banka ponúkne, nie je definitívne. Banka Vám síce povie, že poskytne 85% z hodnoty pozemku, avšak znalecký posudok môže ponížiť a teda dostanete menšiu finančnú čiastku.
Medzi ďalšie dôležité parametre okrem lokality patrí, či sú privedené inžinierske siete k hranici pozemku a hlavne či sú v poriadku prístupové cesty. Ak pozemok nemá vybudované siete ani cesty, nie je vôbec možné, aby sa takýto pozemok financoval a zároveň sa ním ručilo.

Ako Vám s prípravou hypotéky na stavbu dom zadarmo pomôžeme?

 • 1
  Urobíme analýzu Vašich plánov stavby domu z pohľadu hypotéky
 • 2
  Upozorníme Vás na možné komplikácie pri financovaní a navrhneme ich riešenia
 • 3
  Vytvoríme Vám ponuky bánk a nájdeme optimálne riešenie hypotéky na stavbu Vášho domu
 • 4
  Vyberieme vhodnú banku podľa Vašich požiadaviek a plánov stavby domu
 • 5
  Pomôžeme Vám zabezpečiť všetky potrebné dokumenty pre banku
 • 6
  Skompletizujeme a pripravíme celú zložku hypotéky na stavbu domu
 • 7
  Osobne dohliadneme na schválenie hypotéky na stavbu Vášho domu
 • 8
  Zabezpečíme čerpanie prostriedkov z hypotéky v priebehu stavby domu