fbpx

Aké náročné je refinancovanie hypotéky?

Refinancovanie hypotéky môže byť zložité a časovo náročné, alebo jednoduché a rýchle – môže to závisieť aj od toho, či sa do refinancovania pustíte sami, alebo využijete špecializované služby – a to záleží len na Vás.

Refinancovanie hypotéky vlastnými silami:

Najskôr sa budete musieť dopátrať k informáciam, čo presne na konci alebo v priebehu fixácie treba robiť. Začnete obchádzať jednotlivé banky a zisťovať, ktorá by Vám dala aké podmienky. Potom budete musieť vyhodnotiť, ktorá ponuka z tých mnohých je vlastne najlepšia. Na základe informácií od bánk budete musieť kalkulovať a počítať,  či sa Vám zmena banky oplatí alebo nie. Nakoniec budete dúfať a veriť, že informácie, ktoré ste dostali, sú správne a či všetko vlastne stihnete.

Môže sa Vám tiež stať, že nestihnete načerpať nový úver v termíne stanovenom v potvrdení o zostatku úveru z pôvodnej banky a budete musieť žiadať o jeho nové vystavenie. Asi najzávažnejšie, čo sa Vám môže stať je to, že stretnete niekoho nekompetentného, ktorý nemá s refinancovaním hypoték veľa skúseností a nakoniec sa vybavenie novej hypotéky stane komplikovanou záležitosťou – nezabudnite, že stále sú to preteky s časom. A na všetko budete sami.

Refinancovanie hypotéky s odbornou pomocou:

Alebo využijete naše špecializované služby, ktoré Vám prinesú skúsenosti a každodennú praktickú znalosť bankovej hypotekárnej tématiky a vyvarujete sa tak možných chýb. Celé refinancovanie hypotéky tak môže trvať 2-4 týždne a bude vyžadovať minimum Vášho času. Celkovo proces refinancovania hypotéky nie je náročnejší, ako vybavenie prvej hypotéky. Je vo väčšine prípadov dokonca jednoduchší. Záleží na novej vybranej banke a tiež na tom, kedy ste pôvodnú hypotéku vybavovali. Banky sa líšia svojim prístupom ku klientom, ktorí refinancujú starú hypotéku a poskytujú aj rôzne produkty na refinancovanie, ktoré sa líšia svojou podkladovou náročnosťou a flexibilitou.

Využite naše dlhoročné skúsenosti aj Vy

Veľa našich klientov už zistilo, že v Hypo Consulting nájdu odborného partnera potrebného pri refinancovaní hypotéky. Kontaktujte nás a urobte tak rozumný krok k výhodnejšej hypotéke.