fbpx

Poznáte rozdiely medzi finančným poradcom a hypošpecialistom?

Riešiť hypotéku cez sprostredkovateľa je pre Vás veľmi dobrá voľba. Ušetríte množstvo času, lebo nemusíte behať po bankách a navyše ak natrafíte na odborníka,  ušetríte aj kopu peňazí a nervov. Pretože ten Vám nájde najlacnejšie riešenie a pokiaľ len to bude možné, vybaví aj výnimky z úrokov alebo poplatkov.

O čom hovorím? Nedávno sa mi stalo toto: 

Náhodou som stretla bývalého spolužiaka, ktorý sa mi sťažoval, že mu hypotéku vybavil jeho kamarát, ktorý mu nasľuboval hory – doly. Najskôr mu urobil poistku a keď si našiel byt, ktorý sa mu páčil, kamarát bol stále zaneprázdnený. Naveľa sa im podarilo stretnúť a kamarát mu rovno povedal, že pre neho bude najlepšia jedna jediná banka, do ktorej aj žiadosť podali. Podmienky, úrok, vedenie účtu – nič úžasné.

Môj známy ale v tom čase nevedel, že som mu hypotéku mohla pomôcť vybaviť aj ja, pretože sme sa dlhšiu dobu nevideli. Keď už mal byt kúpený, hypotéku vybavenú a zariaďoval si nové bývanie, dozvedel sa, že jeho kolegyňa má pri podobnej výške úveru oveľa lepšie podmienky, nižšie splátky a nemusí platiť poplatok za vedenie účtu. Hypotéku jej vybavoval hypošpecialista, ktorý sa o ňu veľmi dobre postaral, bol rýchly, veľmi jej pomáhal a mala možnosť si vyberať z ponúk mnohých bánk, ktoré jej sprostredkovateľ predstavil. Žiaľ, spolužiakovi som už pomôcť nevedela, ale veľmi ho mrzelo, že sme sa nestretli skôr, lebo mohol mať hypotéku vybavenú s oveľa nižšími splátkami a lepším účtom.

Ako spoznáte odborníka na hypotéky?

Je niekoľko faktov, ktoré sledujte, aby ste zistili, či ste stretli skutočného hypošpecialistu-odborníka medzi sprostredkovateľmi.

  • Skutočný hypošpecialista Vám bude stále k dispozícií. Nebudete ho musieť naháňať celé dni, lebo Vám nedvíha telefón, čakať na odpoveď na emaily, na Vaše otázky bude vedieť pohotovo odpovedať.
  • Vypracuje s Vami podrobnú analýzu Vašich údajov, bude sa zaujímať o to, čo je pre Vás skutočne dôležité a bude chcieť vedieť o Vás všetky detaily. Bez tých totiž nie je možné zistiť presné podmienky bánk a najlepšie nastaviť riešenie Vašej hypotéky.
  • Predstaví Vám ponuky všetkých bánk, ktoré máte na trhu k dispozícií. Presne Vám povie, ktoré banky sú pre Vás najvhodnejšie a hlave aj prečo.  Skúsený odborník spolupracuje s čo najväčším počtom bánk. A Vy potrebujete mať na výber z viacerých bánk.
  • Profesionálny hypotekárny špecialista Vám nebude vnucovať iné finančné produkty. Vy predsa chcete riešiť hypotéku. Určite, napríklad dobré zabezpečenie hypotéky vhodným rizikovým poistením nie je na zahodenie, ale tento produkt by mal byť druhoradý a mali by ste ho riešiť až po vybavení hypotéky, nie vopred.
  • Odborník na hypotéky Vám povie nie len všetko, čo chcete o hypotéke a bankách vedieť , ale povie Vám aj čo by ste mali  vedieť.  Samozrejme že Vám pomôže s prípravou podkladov, či už pred podaním žiadosti alebo k čerpaniu úveru.
  • A v neposlednom rade Vám bude k dispozícií počas doby splácania úveru. Či už pre prípad zmien alebo aby sa stále staral o to, aby ste mali aj v budúcnosti tie najlepšie možné podmienky.

Finančných sprostredkovateľov je veľa, hypošpecialistov-odborníkov podstatne menej

Preto si hľadajte takého odborníka na hypotéky, ktorý svoju prácu dobre pozná, má ju rád a robí ju už dlho. Stretnúť skúseného hypotekárneho špecialistu je „nad zlato“. Jeho dlhoročné skúsenosti a dobré kontakty v bankách sú zárukou, že vybavenie a splácanie Vašej hypotéky Vás nebude stresovať a budete ju mať stále najlacnejšiu a najvýhodnejšiu.

Plánujete hypotéku? Chcete, aby sa Vám o ňu postaral odborník? Vyplňte kontaktný formulár na stretnutie s našim hypotekárnym špecialistom.