fbpx

Úver na bývanie od Poštovej banky s offsetom

Našimi partnermi sú takmer všetky banky poskytujúce úvery na bývanie, to znamená, že máme naozaj široké možnosti vyriešiť Vaše požiadavky na najvýhodnejšiu hypotéku. Podmienky bánk sú rozmanité a ak nie je možné vybaviť Vám hypotéku v jednej banke, vieme pre Vás nájsť riešenia v niekoľkých ďalších.

Unikát na hypotekárnom trhu

V súčasnej dobe Vám vieme ponúknuť hypotéky s úrokovými sadzbami pohybujúcimi sa v priemere už od 1,19% bez ďalších nákladov navyše pri 3- alebo 5-ročnej fixácií, čo znamená, že do bývania sa dnes naozaj oplatí investovať. Máme ale bankového partnera, ktorý poskytuje štandardne úrokovú sadzbu už od 0,95% pri 3-ročnej fixácií. Je ním Poštová banka. Na hypotekárny trh vstúpila len v lete roku 2017, ale svojim klientom vie ponúknuť skutočne jedinečné podmienky financovania bývania, či už na kúpu nehnuteľnosti alebo na účel refinancovania už existujúcej hypotéky. Poštová banka je výnimočná aj tým, že vie poskytnúť hypotéku klientom s nižšími príjmami. Vie teda uspokojiť potreby aj menej bonitných klientov.

Úroky už od 0,76%

Okrem toho, že Vám Poštová banka vie poskytnúť hypotéku s úrokom 0,95%, máte možnosť svoju úrokovú sadzbu znížiť ešte viac. Pôvodný úrok 0,95% Vám vie znížiť až o 20%, teda na sadzbu 0,76%. Tento princíp zníženia úroku je na našom trhu skutočným unikátom. A ako to funguje? Je to jednoduché. Ak máte Vy alebo Vaši blízki k dispozícií voľné zdroje, ktoré vložíte na špeciálny, tzv. offsetový účet, ktorý je prepojený s Vašim úverovým účtom, podľa jeho priemerného zostatku je na Vašej hypotéke pravidelne prepočítavaná úroková sadzba a tým pádom aj mesačná splátka úveru.

Príklad a vplyv zostatku na offsetovom účte

Ak splácate v banke hypotéku vo výške 100.000 eur a napríklad Vaši rodičia si uložia v banke na tento offsetový účet 20.000 eur, čo je 20% z výšky úveru, Vaša úroková sadzba je znížená o 20% oproti pôvodnej (0,95%) na sadzbu 0,76%. Pri 30-ročnej splatnosti je splátka pri úroku 0,95% 319 eur, ak by bola Vaša hypotéka naviazaná s offsetovým účtom, pri úroku 0,76% by Vaša splátka bola 310 eur. Ak by suma voľných zdrojov na sporiacom ofsetovom účte Vašich rodičov bola rovnaká celý rok, ušetrili by ste ročne vyše 100 eur. Ak by si potrebovali vybrať z týchto 20.000 eur polovicu, Váš úrok by sa na ten čas zvýšil na 0,85%, ale len na ten čas, kým by sa opäť zostatok na tomto vkladovom účte nezvýšil. O výške ďalšej zľavy z Vášho úroku teda rozhoduje zostatok voľných zdrojov na aktuálne prepojenom offsetovom účte. Ak je na ňom suma predstavujúca 20% z výšky úveru, aj zľava na úroku je 20% oproti pôvodnému, a obdobne, ak je na vkladovom účte aktuálne suma 10% z výšky úveru, zľava z Vašej pôvodnej sadzby bude 10%.

Ako získať úver na bývanie s najnižšou úrokovou sadzbou na trhu?

Službu Úspora, ktorá je cestou k najnižšej úrokovej sadzbe na slovenskom hypotekárnom trhu, môžete získať dvomi spôsobmi: buď o ňu požiadate hneď pri podaní žiadosti a bude aktívna od začiatku existencie Vašej úverovej zmluvy alebo aj počas trvania Vášho úveru. V druhom prípade je jej zriadenie ale už spoplatnené jednorazovým poplatkom. Preto je ideálne o túto službu požiadať hneď pri schválení Vášho úveru. Či už Vaše alebo peniaze Vašich blízkych, ktorí sú ochotní pomôcť Vám šetriť na Vašej hypotéke, Vám môžu ročne ušetriť aj stovky eur.

Ak sa chcete dozvedieť o tomto jedinečnom spôsobe získania najlepšie úrokovej sadzby na trhu a o jej ďalších podmienkach, pretože plánujete hypotéku, obráťte sa na našich hypotekárnych špecialistov. Dohodnite si s nimi stretnutie.

Ak by sa Vám ale náhodou práve táto ponuka nepáčila, sú pripravení vyriešiť Vašu hypotéku a zabezpečiť Vám aj tak najlepšie možné podmienky, v ktorejkoľvek inej banke. Pretože patríme k významným partnerom väčšiny bánk na našom hypotekárnom trhu.

Páčil sa Vám článok, sledujte náš blog ďalej: