fbpx

Rozhovor so Zdenom Cholvadom po teraz 10 rokoch spolupráce

Ing. Zdeno Cholvad hypotekárny špecialista s najnižším osobným číslom v spoločnosti a taktiež prvý z najúspešnejších. Muž s veľkou charizmou a citom, muž oddaný svojej práci na 100%. Do našej spoločnosti prišiel ako jeden z prvých hypotekárnych špecialistov. Pri ňom sa vystriedalo veľa ďalších kolegov, ktorí nevydržali krízové roky okolo roku 2009, ale on ostal, zabojoval a oplatilo sa. Tento rok oslávil spoločne s nami 10-ročné pôsobenie v našej spoločnosti, čo je naozaj veľký úspech. Na jednej strane znak kvality spoločnosti, na druhej strane dôkaz toho, že keď človek vie, čo chce a je plný dôvery a nádeje, oplatí sa vydržať.

Zdeno Cholvad je vnímavý, inteligentný a citlivý muž, skvelý kolega. Aj jemu sme položili niekoľko otázok o jeho práci, fungovaní v Hypo Consulting a jeho úspechoch. Ponúkame vám pohľad do úprimnej a svoju prácu milujúcej duše:

Zdenko, čo si robil predtým, ako si prišiel pracovať do Hypo Consulting?

Po skončení vysokej školy som dlhých 10 rokov pracoval v chemickej fabrike na riadiacej pozícii ako vedúci MTZ a neskôr aj ako výrobný riaditeľ. Bol som jediný v najvyššom manažmente bez vlastníckeho spolupodielu a potom aj pri skončení existencie závodu sa väčšinový majiteľ zbavoval najskôr radových zamestnancov a až potom aj spolupodielnikov. Spomínam to, pretože v tejto práci som mal na starosti chemickú výrobu s organickými rozpúšťadlami, čo mi dosť zničilo zdravie a ovplyvnilo moje ďalšie pôsobenie v profesnej praxi.

Aký bol Tvoj motív prísť k nám a naštartovať svoju novú kariéru práve v oblasti hypoték?

Zmena práce v danom čase bola hlavne z dôvodu privatizácie a zmenou medzinárodných dohôd a vzťahov, firma prestala fungovať na trhu a privatizáciou ju nový majiteľ zlikvidoval. Vyskytla sa mi možnosť začať prácu s novými majiteľmi v úplne inej brandži a rozbehnúť projekt, ktorý by mohol mať úspech a tam som bol v pozícii generálneho riaditeľa. Žiaľ, chamtivosť a neschopnosť nových majiteľov prijímať kompromisy a tlaky konkurencie spôsobili, že dvaja majitelia sa nedohodli a tak celý projekt v štádiu pred dokončením a rozbehom výroby skrachoval. Už vtedy som sa obzeral po možnosti, kde začať novú kariéru v úplne novej oblasti, ktorú som dovtedy nepoznal, ale keďže som dlhé roky mal pod sebou ľudí a dokázal som s nimi uspokojivo komunikovať a riadiť ich, začal som pracovať v banke.mBank ako internetová banka bola novinka na trhu a opäť ma oslovila možnosť začať niečo nové, neokukané a ich produkt mHypotéka sa z dôvodu jedinečnosti produktu predával prakticky „ako rožky“ sám. V roku 2008 som vyhral celoročnú súťaž ako najlepší „hypotekár“ na Slovensku a s celou rodinou sme boli za odmenu na Bali. To bola odmena, na ktorú aj dnes po 10 rokoch celá rodina veľmi radi spomíname.

S akými problémami si musel na začiatku svojej kariéry u nás bojovať?

Ako v každej práci, v banke a následne aj v Hypo Consulting som začínal od bodu 0, od začiatku bez vzťahov a následností. Všetko som si systematickou prácou, tvrdohlavosťou a vytrvalosťou vybojoval sám a to boli aj roky, keď bola hospodárska kríza a hypotéky nešli na odbyt. Nejaký čas som bol dokonca vo firme sám, no vydržal som aj problematické roky a všetko to prinieslo efekt a výsledky v ďalších rokoch. Vtedy som viackrát získal rôzne ocenenia a takmer každý rok ma radili medzi najlepších hypotekárnych špecialistov nielen v spoločnosti HypoConsulting, ale aj vo viacerých bankách na trhu hypoték, kde som sa zúčastňoval odmeňovaní. Viacerými bankami som bol ocenený aj ako TOP hypotekárny špecialista za kvalitu svojej práce.

Ako si tieto problémy zvládal, kto resp. čo Ti pomohlo prekonať počiatočné problémy?

Veľa som vo svojom živote už zažil, ako pozitívneho tak aj negatívneho a keďže ma práca s ľuďmi a hypotékami baví a uchvátila ma, beriem túto prácu nielen ako zábavu a koníček, ale aj životné poslanie, ako pomáhať a každodenne riešiť problémy klientov. Rád serióznym ľudom dopomáham k bývaniu a vyriešeniu ich požiadaviek a potrieb a získaniu najlepších podmienok, ako sa v danom čase dajú získať. A ako som prekonal počiatočné problémy? Len trpezlivosťou a vidinou lepších zajtrajškov, len to mi pomáhalo vydržať a aj napriek dlhšiemu nepriaznivému obdobiu v čase krízy som ako jediný dokázal vydržať ako s majiteľmi HypoConsulting, tak aj s hypotékami.

Čo ti v práci robí najväčšiu radosť?

Každý deň sa teším a robí mi radosť, ak poteším seriózneho klienta a získame spoločne čo najvýhodnejší úver v banke. Keď klientovi dopomôžem zabezpečiť si bývanie také, aké ho zaujme a kde chce bývať. Dodnes mi chodia potešujúce správy od dlhodobých klientov, ktorí bývajú kde chcú, ktorí sú veľmi spokojní s mojimi službami, takže im často riešim druhý, či aj tretí úver. Klienti mi často opakujú, že sami by nedokázali získať také podmienky ako so mnou. Dodnes tak stretávam spokojných ľudí, s ktorými sa rád pozdravím a viem sa im pozrieť otvorene do očí. Vtedy ma vždy poteší vedomie, že má moja práca takýto ľudský zmysel.

Čo pre teba znamená, keď sa ti podarí vybaviť hypotéku aj pre zdanlivo neriešiteľného klienta?

Za tie roky som vyriešil veľa klientov, ktorí sa na začiatku javili ako neriešiteľní. O to je väčšia konečná radosť a uspokojenie, že práve ja som im vybavil úver. Veľakrát to bolo aj pre klientov, čo sa snažili si to vybaviť sami a oslovili nás ako poslednú inštanciu a ja som nakoniec ich problém úspešne vyriešil. To je zmysel, to je efekt mojej práce, ak nakoniec je spokojný klient. A zároveň aj to, že moju prácu oceňujú jednak klienti ako aj banky. Keď sa na mňa obracajú sami klienti, odporúčajú ma svojim známym a vedia, že pre nich urobím maximum.

Čo všetko robíš pre to, aby tvoj klient vedel, že je o neho perfektne postarané a naozaj dostane to, čo potrebuje?

Kto je seriózny a chce spolupracovať, pre toho robím viac ako si dokáže vybaviť sám. Toto je moja práca a ja si snažím svoju prácu urobiť čo najlepšie ako viem, čo klienti aj oceňujú kvalitnými a veľmi pozitívnymi referenciami. Veľa klientov si vie moje referencie ako aj skúsenosti prezrieť na našej stránke, čo veľa z nich aj robí. Aj napriek tomu, že klienti vedia, že som špecialista, ktorý sa vie pre klientov aj „roztrhať „, referencie na konci procesu veľa krát prekročia očakávania. Každý klient u mňa dostane maximálnu starostlivosť, maximálnu podporu, maximum môjho času a na konci procesu mám kontakty v bankách, ktoré mi pomáhajú dotiahnuť aj problematických klientov do úspešného konca.

Čo ťa presvedčilo, že si sa rozhodol pracovať práve u nás? Čo bol ten hlavný dôvod?

Už pri prvom stretnutí s majiteľmi som v nich našiel podobné typy ľudí ako som ja – teda ľudský, pozitívny a seriózny. Nakoľko mám skúsenosti s viacerými aj podobnými spoločnosťami, rozhodol som sa pre našu spoločnosť. Lebo serióznosť našich majiteľov, veľmi dobrá technická podpora a ľudskosť v každom okamihu, nie je v dnešnej dobe štandard. Som veľmi rád, že som práve v tejto spoločnosti.

Ako dlho u nás pôsobíš, ako vnímaš spoločnosť a jej vedenie?

V Hypo Consulting som od roku 2009 a tento rok mám 10-ročné výročie fungovania v tejto spoločnosti. Som veľmi rád, že som jednak ja vydržal s majiteľmi a vďačný, že naše vedenie vydržalo so mnou. Veľmi kvitujem, že majiteľ firmy je stále rovnaký ako na začiatku, stále seriózny a ľudský a dopomáha nám rásť a byť úspešnými. Vždy viem, že stále sa mám na koho obrátiť, mám podporu v každej pracovnej oblasti a so žiadnou otázkou a potrebou ma nikto neodbije.

A napokon, ako sa u nás cítiš v súčasnosti? Ako sa Ti aktuálne darí?

Som v kolektíve ľudí, s ktorými si rozumiem a nezávidíme si úspechy. Som obklopený veľmi dobrými ľuďmi s veľkým srdiečkom, čo opäť nie je pravidlom v súčasnej dobe, keď veľa ľudí myslí len na seba, bez ochoty pomáhať a byť empatický. Všetci máme aj svoje osobitosti, ale som rád, že fungujeme aj spoločne, že spoločne prežívame ako úspechy, tak aj nepríjemné chvíle a trávime aj spoločné aktivity, čo len utužuje naše vzťahy. A ako sa mi aktuálne darí? Je to ako bežne v tejto brandži – momentálne som veľmi spokojný  a pravdepodobne opäť budem na konci roku patriť medzi najlepších v našej spoločnosti. Uvidíme, čím nás prekvapí doba, štátne a bankové podmienky, ale verím, že mám pred sebou ešte veľa spokojných rokov s HC.

Zdenko, ďakujem Ti za úprimné slová a teším sa na oslavu ďalšej 10-ročnice v Hypo Consulting.

Zdeno, děkuji za dosavadní spolupráci, hodně jsme toho už tedy společně prožili. Jsem rád, že jsi s námi a přeji Ti, aby se Ti u nás i nadále dařilo (poznámka od Tomáša Míku).

Zdenko Cholvad je u nás služobne najstarší. Preto mu právom patrí aj najviac získaných ocenení. Zoznam jeho ocenení a množstvo krásnych referencii od klientov si môžete pozrieť aj na jeho osobnom profile. Alebo ho môžete spoznať aj osobne. Pretože je veľkým vzorom a inšpiráciou pre nás všetkých. On nám všetkým ukazuje, že trpezlivosť a vytrvalosť sa vyplácajú. Keby nechcel, nedarilo by sa mu a už dávno by sa ako manžel a otec dvoch detí poobzeral po inej práci.

Zdenko Cholvad patrí kvalitatívne k tej najvyššej špičke našich hypotekárnych špecialistov. Príďte k nám a uvidíte, že sa máte od koho učiť, že v Hypo Consulting máme naozaj veľa inšpiratívnych kolegov. Keď pôjdete v ich šľapajách, nenarazíte. Postoj a príbeh Zdenka je toho živým príkladom. A čo treba urobiť, aby ste sa stali jeho kolegom? Dajte nám o sebe vedieť, prípadne si rovno dohodnite stretnutie s našim manažérom.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: