fbpx

Príbeh o tom, ako je možné zmeniť smer kariéry a získať nezávislosť

Ing. Vladimír Pavle je náš hypotekárny špecialista, ktorý do Hypo Consulting prišiel pracovať v roku 2012, teda ešte v prvých rokoch pôsobenia spoločnosti. Kariéru vo veľkých finančných spoločnostiach vymenil za slobodu, nezávislosť a chuť byť osožným na poli hypoték.

Akým človekom Vlado Pavle vlastne je?

Pri práci s klientmi je obetavý a vždy pre nich hľadá tie najlepšie riešenia. Stará sa o nich s jemu vlastným pocitom zodpovednosti a záujmom o človeka ako takého. Je to veľký muž s veľkým srdcom, ktorý svoju prácu vykonáva s plným nasadením. Za dlhé roky svojho pôsobenia v spoločnosti si vybudoval početnú klientelu, stále sa vzdeláva a rozširuje svoje vedomosti a tým pádom aj skúsenosti. Každým rokom je lepší a lepší, takže za svoju prácu získal aj niekoľko ocenení. K tým najvýznamnejším patria:

  • Ocenenie za najvyššiu úspešnosť pri riešení hypoték za rok 2017
  • Ocenenie za najlepší následný servis klientom za rok 2017
  • 3. miesto v objeme sprostredkovaných hypoték za rok 2018
  • Ocenenie za najvyššiu úspešnosť v riešení hypoték za rok 2018

Vlado tak patrí k našim najlepším hypotekárnym špecialistom. Aj o tom, ako sa stal Vlado  jedným z najlepších hypotekárnych špecialistov, sme sa dozvedeli v rozhovore, ktorý vám prinášame: 

Čo si robil predtým, ako si prišiel pracovať do Hypo Consulting?

Pôsobil som ako zamestnanec, ktorý mal zaručený slušný a stabilný príjem v špičkových medzinárodných spoločnostiach (KPMG, ING banka, SPP), ale neuspokojovalo ma to napriek tomu, že som zarábal nadštandardne a veľmi slušne. Niečo mi chýbalo k úplnej spokojnosti a to som našiel až v Hypo Consulting.

Aký bol Tvoj motív prísť sem a naštartovať svoju novú kariéru práve v oblasti hypoték?

Nebola to jednoznačne moja vlastná iniciatíva, skôr k tomu dopomohla náhoda. Už predtým som mal skúsenosť s inou spoločnosťou z oblasti hypoték, ktorá však bola negatívna. Môj známy ma nahovoril, nech to skúsim v Hypo Consulting. Keďže som sa „zamiloval“ do tejto práce, od začiatku som ani len neuvažoval nad inou prácou, hoci aj na TPP.

S akými problémami si musel na začiatku svojej kariéry u nás bojovať?

Zarobiť, aby som prežil a nevzdať to na začiatku, kedy to bolo veľmi ťažké. Za to, že som toto obdobie prekonal, vďačím svojej pevnej vôli a tomu, že som nebral do úvahy všetko, čo mi nahovárali ľudia z môjho blízkeho okolia. Našťastie som tomu odolal, lebo som aj zdravo tvrdohlavý.

Ako si tieto problémy zvládol, kto resp. čo Ti pomohlo prekonať počiatočné problémy?

Rady, interné školenia vedúcich a manažérov v Hypo Consulting, simulácie obchodných prípadov, prípadové štúdie, tréningy formou hrania rolí klient – hypošpecialista.

Ako dlho pôsobíš u nás a prečo si práve s nami?

Už je to 8. rok, čo pracujem v Hypo Consulting, čiže od roku 2012. Zostal som tu, lebo táto spoločnosť splnila moje očakávania. Dôležitú úlohu zohralo aj to, že mi boli prideľované kontakty na potenciálnych klientov, čo mi mimoriadne pomohlo v naštartovaní kariéry a bez čoho si ani neviem predstaviť, že dnes by som tu ešte bol.

Ako vnímaš spoločnosť Hypo Consulting, a zároveň aj jej vedenie?

V Hypo Consulting som od začiatku našiel profesionálny prístup, prepracovaný systém, serióznosť, a to, že čo sa povie, aj naozaj platí. Vedenie vytvorilo v spoločnosti od začiatku systém, ktorý umožňuje túto prácu vykonávať takpovediac na plný úväzok. Zároveň vedenie dokázalo zareagovať na vonkajšie zmeny a vývoj na finančnom trhu a pozdvihnúť naše možnosti ešte do vyšších dimenzií nadviazaním spolupráce so servisnou firmou Finportal.

Ako sa u nás cítiš v súčasnosti? Ako sa Ti aktuálne darí?

Hypo Consulting doposiaľ nesklamala moje očakávania, čiže som spokojný. V poslednom období začínam zbierať skutočné „plody“ svojho doterajšieho viacročného snaženia – mám odporúčania jednak od pôvodne firemných klientov, známych/kamarátov, ale hlavne od zazmluvnených tipérov, čo považujem za ešte dôležitejšie z hľadiska opakovaných odporúčaní z jedného zdroja.

Ďakujem za úprimné odpovede.

Verím, že aj naďalej budeš patriť k tým najlepším kolegom a prajem Ti mnoho úspešných obchodov aj v budúcnosti.
Ďakujem aj ja.

Na zmenu nikdy nie je neskoro.

Vlado Pavle je prototypom jedného z nás. Jedného z tých, ktorí sa rozhodli zmeniť smerovanie svojho života a kariéry. Našiel v sebe odvahu a vôľu byť ešte lepším, ako doposiaľ. Jeho sebadisciplína a schopnosť efektívne manažovať svoj čas a aktivity ho priviedla na najvyššie priečky úspešnosti spomedzi našich hodnotných kolegov. Jeho príbeh je ukážkou toho, že stať sa úspešným a dobre zarábajúcim odborníkom v oblasti hypoték nie je síce úplne ľahké, ale ani zďaleka nemožné :-).

Chcete sa posunúť vpred aj vy? Prijmite pozvanie na kávu od nášho manažéra, povie vám o možnostiach práce v našej spoločnosti viac a ochotne zodpovie na vaše otázky. A samozrejme vás rád povedie na ceste do kolektívu našich skvelých a úspešných kolegov. Dajte šancu aj svojmu príbehu :-)

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.