fbpx

Pohľad na prácu z druhej strany – rozhovor s bývalou bankárkou

V našej spoločnosti pracuje niekoľko bývalých bankových pracovníkov a pracovníčok. A verte, sú to veľkí profesionáli, ktorí zároveň patria medzi najúspešnejších hypotekárnych špecialistov.

Jednou z nich je aj Viera Schleifová, ďalšia z našich produktívnych a šikovných exbankáriek. V Hypo Consulting pracuje už 6 rokov. Okrem toho, že je autorkou článkov na našom blogu a hlasom v našich videách, dosiahla niekoľko významných ocenení aj za svoju prácu hypotekárnej špecialistky. Ako sa k nám dostala a prečo sa rozhodla opustiť prepážku v banke, sa dozvieme v rozhovore:

Čo si robila predtým, ako si prišla pracovať do HypoConsulting?

Počas života som prešla viacerými druhmi pracovných pozícií, ale všetky sa týkali obchodu a financií. Od obchodu som postupne prešla poisťovníctvom, až som nakoniec „zakotvila“ v banke. Pracovala som v dvoch bankách a v oboch som získala bohatú prax v oblasti hypoték.

Aký bol tvoj motív zmeniť prácu a spôsob zarábania peňazí?

Práca v banke sa mi páčila, ale začali ma dusiť plány a nemožnosť prejaviť vlastné názory. V banke je totiž nutné všetky úkony robiť podľa vnútorných predpisov. A samozrejme, plniť plány. Bez ohľadu na to, čo som si o tom – ktorom produkte, ktorý som klientom musela ponúkať a predávať ich, myslela. Lebo som pracovala na pozícií poradcu a v takých bankách, ktoré nemali striktne danú pozíciu hypotekárneho poradcu. Takže som musela predávať aj také typy finančných produktov, ktoré neboli môjmu srdcu tak blízke ako hypotéky.

S akými problémami si musela na začiatku svojej novej kariéry bojovať?

Keďže som mala bohaté skúsenosti z bánk, čo sa týkalo produktov, hlavne hypoték, spotrebných úverov a bežných účtov, adaptácia na novú kariéru z tohto hľadiska nebola pre mňa náročná. Najväčší problémom bolo zvyknúť si na nový spôsob odmeňovania a nepravidelnosť prísunu financií. Lebo vieš, ako to chodí, sú aj slabšie mesiace, ale po dobre odvedenej práci sú výplaty naozaj dobré. Našťastie, na nedostatok dobrých mesiacov sa sťažovať nemôžem. Ale musela som sa naučiť neminúť celé dobré výplaty 🙂

Ako dlho pôsobíš v HC a prečo si práve tu?

V Hypo Consulting som už 6 rokov a spoločnosť by som nevymenila. Už od začiatku som vedela, že chcem byť práve tu, pretože sa mi páčil ľudský prístup a nikto sa tu nikdy nehral na niečo, čím nie je. Sme tu výborná partia a veľmi si vzájomne pomáhame. Nikdy medzi nami nevládla rivalita ani závisť. Sme si vedomí toho, že sme „na jednej lodi“.

Ako vnímaš spoluprácu s HC ako bývalá bankárka?

Som vďačná za bankovú prax. Veľa som sa naučila, spoznala som skvelých ľudí, či už spomedzi klientov, ale aj z radov kolegov, s ktorými som v kontakte dodnes. Mnohí z tých, ktorí v bankovníctve ostali, sú dnes mojimi spoľahlivými partnermi na poli hypoték. Práca v Hypo Consulting je oproti práci v banke pre mňa osobne ale oveľa obohacujúcejšia. Veľmi si cením slobodu, či už časovú alebo v rozhodovaní, ako aj možnosť neobmedzených príjmov. No a bonusom, konkrétne pre mňa veľmi dôležitým, je náš tím výborných kolegov, s ktorými máme možnosť zažívať veľa príjemných a zábavných chvíľ, na čo v banke veľa priestoru nebolo.

Ako vnímaš spoločnosť HC, čo na nej oceňuješ?

Hypo Consulting je pre mňa pokojným prístavom, ktorý mi poskytuje podmienky serióznej práce so slušným zárobkom. Mám možnosť klientom ponúkať hypotéky všetkých bánk za veľmi dobré provízie, zároveň im zabezpečiť aj všetky ďalšie produkty, ktoré s vybavením hypotéky súvisia. Vďaka nášmu kvalitnému online marketingu dostávam aj klientov z tohto zdroja, takže nie je čas nudiť sa. No a partiu kolegov, s ktorými sedím v kancelárií a tých mimo Bratislavy, s ktorými sme stále v kontakte, by som za nič nevymenila.

Určite sa stretávaš so situáciami, že ťa oslovujú konkurenčné spoločnosti. Ako vtedy reaguješ?

Takmer všetky veľké maklérske spoločnosti sa snažia získavať do svojich tímov nových ľudí, preto „lovci hláv“ neobchádzajú ani mňa. Pravidelne ma oslovujú náboroví pracovníci konkurencie, ale už roky im všetkým hovorím, že ďakujem za ponuku, ale nemám dôvod zmeniť svoje pôsobisko. Verím, že tu máme veľa kvalitných spoločností, ktoré majú čo ponúknuť, ale hodnoty a filozofia Hypo Consulting je mojej povahe veľmi blízka. Preto odolávam a verím, že nemám a dlho nebudem mať dôvod svoj postoj zmeniť.

Ako sa v súčasnosti v HC cítiš? Ako sa ti darí?

Minulý rok vedenie našej spoločnosti rozhodlo, že je čas posunúť sa ďalej, takže sme sa stali členmi veľkého broker poolu Finportal. Tento krok nám všetkým priniesol mnoho nových úžasných možností. Po predchádzajúcej adaptácií na nové portfólio a nové systémy sa teším na to, čo nám prinesie budúcnosť. A ako sa mi darí? Ďakujem za opýtanie. Stále mám čo robiť. Je pravda, že rozbeh v našom podnikaní trvá trochu dlhšie, ale ten kto má chuť a vytrvá, bude odmenený. Vo forme podpory našej spoločnosti a hlavne odporúčaní od spokojných klientov.

Ďakujem za rozhovor. Nech sa Ti aj naďalej u nás darí minimálne tak ako doteraz. 🙂

Príbeh našej kolegyne je ďalším príkladom, ako sa dá nájsť nový zmysel života. Všetci naši kolegovia majú jednu spoločnú vlastnosť – pozitívny vzťah k ľuďom. A navyše, ich práca je pre nich poslaním. Rozhodli sa uprednostniť slobodu pred striktnými pravidlami práce na trvalý pracovný pomer, dali prednosť možnosti zobrať svoj profesijný život do vlastných rúk a nebyť obmedzovaní.

Ak aj vy chcete naštartovať novú kariéru, byť slobodnou bytosťou a pánom svojho času a mať neobmedzené možnosti zárobku, pošlite nám svoj email. Alebo si rovno dohodnite stretnutie s niektorým z našich manažérov, ktorí vás ochotne zasvätia do tajov podnikania vo sfére sprostredkovania klientmi stále vyhľadávaných finančných produktov.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: