Najčastejšie otázky bankárov pri nadväzovaní spolupráce s nami

Tráviš celé dni v práci v každodennom strese z nových a nových úloh? Každý mesiac začínaš s novým plánom a každý mesiac končíš vyčerpaný/á a s obavami, či si predal/a dostatočne veľa produktov? Máš pocit, že za svoju prácu dostávaš málo peňazí? Máš ale pritom stále strach, že stratíš zamestnanie?
Závidíš externým spolupracovníkom, ktorí spolupracujú s Tvojou bankou a s ktorými sa denne stretávaš, že zarábajú za to isté podstatne viac, ako Ty? Stále častejšie sa zaoberáš myšlienkou, že za rovnaké množstvo práce chceš zarobiť viac peňazí aj Ty? Čoraz častejšie Ti vŕta v hlave, že by si sa chcel/a postaviť na vlastné nohy?

Prirodzene takéto rozhodnutie sprevádzajú otázky a obavy:

 1. Budem vedieť kontaktovať ľudí? – známych aj cudzích.
  Je to prvá a najčastejšia obava. Pritom je to tá najdôležitejšia vec, ktorá Ťa posunie dopredu. Vec, ktorá Ti zabezpečí doživotnú prácu. Niečo, čo pre Teba na konci dňa bude znamenať príjem. Obava z kontaktovania cudzích je len v Tvojom povedomí. Ak si povieš, že to nedokážeš, bude to tak. Ale ak si povieš, že to zvládneš, tak to aj dosiahneš.
 2. Zvládnem bez obáv  prvé oslovenie?
  Nájsť odvahu na prvé oslovenie je veľmi ťažké. I vtedy, keď si si podľa poučiek vypracoval/a menný zoznam známych a známych ich známych…. Práve vtedy je všetko ostatné dôležitejšie – ešte upracem, zavolám mame, urobím si čaj, prečítam len tento článok… Všetko je raz prvý raz. Len to môže byť dnes…..alebo aj za 5 rokov. Aj na dovolenke stretneš cudzích ľudí. Nejako sa im prihovoríš. A zrazu zistíte, že si máte čo povedať nielen počas dovolenky, ale aj po nej. A čo ak Ťa hneď prvý oslovený neodmietne? Vyskúšaj si ten pocit!
 3. Ako zvládnem odmietnutia?
  Dôvodom tejto obavy je nedostatok  sebadôvery. Neber „nie“ osobne. To „nie“ patrí tomu, čo ponúkaš. A keď Ti dnes niekto povie nie, možno Ti rád povie áno o polroka, o rok. Keď to, čo mu ponúkaš, bude potrebovať, spomenie si na Teba ako na prvého.
 4. Čo keď  vyčerpám zdroje kontaktov?
  Každý má istý okruh známych a ten má svoj limit. Raz sa vyčerpá. No práve oslovovanie stále nových ľudí prinesie stále nové zdroje kontaktov. Ak si vyberieš správneho partnera, ten Ťa naučí, ako si budovať zoznam kontaktov, ako s ním pracovať, ako vzbudiť záujem, ako si dohodnúť stretnutie a čo robiť ďalej. A nezabúdaj, že časom sa Tvoje meno stane referenciou a tí, ktorí budú potrebovať pomoc, Ťa budú vyhľadávať sami.
 5. Nezlyhám?
  Toto súvisí s Tvojou disciplínou. Ak začneš robiť niečo nové, vytváraš si návyk. Ak to však pravidelne opakuješ, vytvoríš si zvyk. Aj Tvoja práca sa stane zvykom. Tak, ako umývanie zubov. Niekedy sa Ti chce viac, niekedy menej. Ale zuby si umyješ vždy.

Toto sú len niektoré otázky, ktoré riešiš v momente, keď sa zaoberáš myšlienkou na zásadnú zmenu vo svojom živote. Pri takejto zmene je veľmi dôležité nájsť si dôveryhodného partnera, ktorý má v tomto skúsenosti a pomôže Ti – nielen v začiatkoch. Preto neodkladajte svoje životné rozhodnutie. Dajte nám o sebe vedieť a my sa s Tebou radi stretneme a zodpovieme všetko, čo trápi konkrétne Teba.

S nami budete plniť sny o bývaní!

Štítky:
 • Najnovšie články na blogu
 • e-book: 10 najdrahších chýb

  Získajte zdarma prehľad tých najdrahších chýb, ktoré môžete urobiť, keď budete vybavovať hypotéku a tipy ako sa im vyhnete.

  e-book 10 najdrahších chýb pri vybavovaní hypotéky