fbpx

Najčastejšie obavy a otázky bankárov pri nadväzovaní spolupráce a ako ich prekonať

Pri rozhovoroch s bankármi sa často stretávam s ich nespokojnosťou v práci a pracovnom živote. Sedí niečo z toho aj na vás?

  • Trávite celé dni v práci v každodennom strese z nových a nových úloh?
  • Každý mesiac začínate s novým plánom a každý mesiac končíte vyčerpaný a s obavami, či ste predali dostatočne veľa produktov?
  • Máte pocit, že za svoju prácu dostávate málo peňazí?
  • Máte ale pritom stále strach, že stratíte zamestnanie?
  • Závidíte tak trocha externým spolupracovníkom, ktorí spolupracujú s vašou bankou a s ktorými sa denne stretávate, že zarábajú za to isté podstatne viac, ako vy?
  • Stále častejšie sa zaoberáte myšlienkou, že za rovnaké množstvo práce chcete zarobiť viac peňazí?
  • Čoraz častejšie vám vŕta v hlave, že by ste sa chceli postaviť na vlastné nohy?

Áno? Prirodzene takéto rozhodnutie osamostatniť sa sprevádzajú napr. tieto otázky a obavy: 

Budem vedieť kontaktovať ľudí – známych aj cudzích?

Je to prvá a najčastejšia obava. Pritom je to tá najdôležitejšia vec, ktorá vás posunie dopredu. Vec, ktorá vám zabezpečí doživotnú prácu. Obava z kontaktovania cudzích je len vo vašom povedomí. Ak si poviete, že to nedokážete, bude to tak. Ale ak si poviete, že to zvládnete, tak to aj dosiahnete. Výhodu pre vás je to, že naša spoločnosť má metódy vyhľadávania kontaktov prepracované.

Zvládnem bez obáv prvé oslovenie?

Ak nemáte skúsenosti, nájsť odvahu na oslovovanie cudzích ľudí je veľmi ťažké. Práve vtedy je všetko ostatné dôležitejšie – ešte upracem, zavolám mame, urobím si čaj, prečítam len tento článok… Hovorí sa tomu moderne prokrastinácia. Je potrebné mať zámer, že uspejte, potom už ide všetko.  A všetko je po prvý raz. Len to môže byť dnes…..alebo aj za 5 rokov. Aj na dovolenke stretnete cudzích ľudí. Nejako sa im prihovoríte. A zrazu zistíte, že si máte čo povedať nielen počas dovolenky, ale aj po nej. A čo ak vás hneď prvý oslovený neodmietne? Vyskúšajte si ten pocit! Výhodu pre vás je taktiež to, že naša spoločnosť má metódy vyhľadávania kontaktov prepracované a studené obvolávanie je minulosťou.

Ako zvládnem odmietnutia?

Dôvodom tejto obavy je nedostatok sebadôvery. Neberte „nie“ osobne. To „nie“ patrí tomu, čo ponúkate -služby pre klienta. A keď vám dnes niekto povie nie, možno vám rád povie áno o polroka, o rok. Keď hypotéku bude potrebovať, spomenie si na vás ako na prvého. Navyše hypotekárne služby sú klientmi vyžadované, nie nami iniciované. Hypotéku nikomu nenútite :-). Hypotekárny špecialista nepredáva hypotéku, ale pomáhame vyriešiť klientovu potrebu, problém s bývaním alebo situáciu s financovaním.

Čo keď  vyčerpám zdroje kontaktov?

Každý má istý okruh známych a ten má svoj limit. Raz sa vyčerpá. No práve oslovovanie stále nových ľudí prinesie stále nové zdroje kontaktov. Ak si vyberiete správneho partnera, ten vás naučí, ako si budovať databázu kontaktov, ako s ňou pracovať, ako vzbudiť záujem, ako si dohodnúť stretnutie a čo robiť ďalej. A nezabúdajte, že časom sa vaše meno stane referenciou a tí, ktorí budú potrebovať pomoc, vás budú vyhľadávať sami. To je na našom obore to najkrajšie.

Nezlyhám?

Toto súvisí s vašou disciplínou. Ak začnete robiť niečo nové, vytvárate si návyk. Ak to však pravidelne opakujete, vytvoríte si zvyk. Aj vaša práca sa stane zvykom. Tak, ako umývanie zubov. Niekedy sa vám chce viac, niekedy menej. Ale zuby si umyjete vždy. Ak vynaložíte dostatočné úsilie po dostatočnú dobu, s nami určite uspejete, ako mnoho ľudí pred vami.

Čo keď urobím chybu pri práci pre klienta?

Veľa našich obchodníkov malo v začiatku túto obavu, pretože sú to zodpovední ľudia. S obchodnými prípadmi vám v začiatku bude pomáhať váš manažér, to je samozrejmá vec. Taktiež u nás stretnete ľudský prístup kolegov, teda že skúsenejší kolegovia radi pomôžu novým, čo sú s nami kratšiu dobu. Nehráme sa každý na svojom piesočku, ale ťaháme všetci za jeden povraz, sme jeden veľký tím. Vždy sa budete mať na koho obrátiť. Panuje u nás atmosféra spolupráce, ktorá Vám pomôže prekonať všetky prekážky.

Čo teraz?

Toto sú len niektoré otázky, ktoré riešite v momente, keď sa zaoberáte myšlienkou na zásadnú zmenu vo svojom živote. Pri takejto zmene je veľmi dôležité nájsť si dôveryhodného partnera, ktorý má v tomto skúsenosti a pomôže vám – nielen v začiatkoch. Náš prístup je taký, že keď uvidíme váš reálny záujem a zapálenie pre prácu, urobíme všetko pre to, aby ste sa čo najrýchlejšie rozbehli a začali fungovať naplno. Preto neodkladajte svoje rozhodnutie k zmene. Dajte nám o sebe vedieť.

S nami budete plniť ľuďom sny o bývaní.

Štítky: