fbpx

Inšpirácia pre viazaných finančných agentov poisťovní

Hodí sa toto na Teba? 

Pracuješ ako viazaný finančný agent pre jednu poisťovňu a cítiš, že v dnešnej dobe už prestáva klientom stačiť výber produktov len z jednej poisťovne? Pýtajú sa Ťa klienti aj na produkty z iných sektorov finančného sprostredkovania (hypotéky, sporiace produkty, investovanie)? Myslíš si, že hypotéky a úvery by mohli byť cestou k novým klientom na poistenie, pretože k hypotéke je potrebné pokryť riziká s ňou súvisiace? Možno by Ťa hypotéky aj bavili. Potrebuješ ochrániť svoj kmeň klientov a zabrániť prípadne možnej strate svojho klienta? Pretože ak klient bude riešiť iné produkty bez Teba, až príliš často sa stáva, že iný obchodník ho presvedčí aj o nevýhodnosti Tebou uzavretej poistnej zmluvy. A Ty prídeš o klienta. Chcel/a by si viac zarábať, ale potenciál jednej poisťovne je už vyčerpaný? Uvedomuješ si, že provízie za Tvoju prácu môžu byť vyššie, ako máš teraz?

Čo Ti nevyhovuje? Čo by si chcel/a zmeniť?

Je to už nepostačujúci výber produktov len z jednej poisťovne?
Je to nemožnosť uspokojiť potreby klientov z iných sektorov finančného trhu?
Je to pocit, že je čím ďalej, tým ťažšie nájsť klienta na poistenie?
Je to skostnatelý prístup vedenia poisťovne alebo vzťahy a prístup manažéra alebo riaditeľa (hádžu Ti polená pod nohy, zažil/a si už aj podrazy)?

Čo by si potreboval/a teraz vedieť?

Aké budeš mať zázemie, predajné možnosti, výšku provízií, ako funguje naša obchodná sieť a aké pozície sú k dispozícií? Kto bude Tvojim manažérom? Potom sa Ti môže hodiť prečítať si výhody spolupráce.
Uvažuješ o zmene, ale obávaš sa, či to niekde inde bude naozaj lepšie? Pozri sa napríklad na príbehy a pocity Tvojich možno budúcich kolegov alebo hodnotenie spolupráce od našich spolupracovníkov alebo si u nás dohodni rovno stretnutie, nech si urobíš vlastnú predstavu. 

Prečo si myslím, že ak si sa dočítal/a až sem, že sa Ti u nás bude páčiť? 

Určite po rokoch svojej praxe oceníš charakter našej spoločnosti, poctivosť a férový prístup manažmentu a svojich budúcich kolegov. Vždy dodržíme, čo sľúbime. Sme fajn partia, máme vrelé až priateľské vzťahy a panuje u nás príjemná atmosféra. Máme dobrý systém práce a produktovú podporu. Schopným obchodníkom poskytujeme kontakty na potenciálnych klientov a máme obrovské produktové portfólio. Samozrejmosťou u nás sú načas vyplácané provízie. Určite oceníš aj firemné nastavenie, plochú štruktúru a teda zaujímavé provízie.

A čo teraz, čo ďalej?

Nadviažme vzájomný kontakt. Som presvedčený, že sa Ti u nás bude páčiť. Radi Ťa spoznáme a pri káve prediskutujeme všetko, čo Ťa bude zaujímať. 

Alebo môžeme zatiaľ len udržiavať kontakt, aby si mal/a čas dozvedieť sa o nás viac, zistil/a ako Ti pomôžeme, akí ľudia u nás pracujú atď.

Ing. Tomáš Míka

riaditeľ spoločnosti

Pomáhame poisťovacím špecialistom rozšíriť obchodné príležitosti, aby mali veľký výber produktov pre klientov a zarábali oveľa viac. S nami Ti bude lepšie!