fbpx

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku na novostavbu

v kľude,  pohodlne a výhodne - služby sú zdarma

Chcete kúpiť byt alebo dom v developerskom projekte? Hypotéka na novostavbu má svoje špecifiká a niekedy aj skryté komplikácie. Čaká Vás jednanie s developerom a tu nájdete zopár tipov a postrehov, ktoré sa Vám môžu zísť. My sme tu na to, aby ste neurobili krok vedľa a všetko prebehlo hladko a aby ste žili v kľude.

Naše odporúčania k hypotéke na novostavbu

Pri financovaní novostavieb je rozhodujúce štádium výstavby a spôsob financovania bankami.
Podľa týchto základných kritérií sa odvíjajú možnosti financovania kúpy takejto nehnuteľnosti a je vhodné sa radšej poradiť s odborníkom. Tým nemáme na mysli zájsť do banky, kde pravdepodobne na každej pobočke budete počuť iné názory, ktoré sa od seba dosť líšia. Hypotéka na novostavbu v štádiu výstavby je niekedy natoľko zložitá, že jej nerozumejú ani vlastní zamestnanci bánk, nie to nováčikovia.
Hypotéka na novostavbu je zložitejší druh hypotéky a bez skúseného špecialistu sa môže skomplikovať!

e-book: 10 najdrahších chýb pri vybavovaní hypotéky

Úskalia pri vybavovaní hypotéky na novostavbu

Financovať kúpu hypotékou na novostavbu nemusí byť tak jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Financovanie novostavieb sa diametrálne odlišuje od financovania starších nehnuteľností, obzvlášť, ak je nehnuteľnosť v novostavbe splácaná tzv. postupným čerpaním. V takom prípade je veľmi dôležité, ako presne sú nastavené podmienky splácania v kúpnej zmluve a ako sa tieto podmienky zhodujú s podmienkami v úverových zmluvách bánk, v závislosti na uzlových bodoch výstavby.

S financovaním novostavieb je potrebné mať skúsenosti, pretože sa jedná o komplikovanejší úverový prípad. Z toho dôvodu samostatné si zháňanie informácií nie je dobrou cestou a veľmi Vám nepomôže. V Hypo Consulting máme dlhoročné skúsenosti a poskytujeme hypotekárny servis klientom kupujúcim si nehnuteľnosť vo viacerých developerských projektoch. Hypotéka na novostavbu je jeden zo zložitejších druhov úverov, obzvlášť pri postupnom čerpaní.

Ako Vám s hypotékou na novostavbu pomôžeme?

  • Zistíme, ktoré banky financujú alebo môžu financovať Vami vybraný developerský projekt
  • Upozorníme Vás na možné komplikácie a navrhneme ich riešenia
  • Nájdeme optimálne riešenie financovania alebo dohodneme s bankou, ako projekt financovať
  • Vyberieme vhodnú banku podľa Vašich požiadaviek a fázy výstavby novostavby
  • Pomôžeme Vám zabezpečiť všetky potrebné dokumenty pre banku
  • Skompletizujeme a pripravíme celú hypotéku na novostavbu
  • Osobne dohliadneme na schválenie hypotéky na novostavbu
  • Zabezpečíme včasné a správne čerpanie Vašej hypotéky na novostavbu developerovi

VÝBER Z VIAC AKO 1000  REFERENCIÍ - ČO HOVORIA KLIENTI O VYUŽITÍ SLUŽIEB:

Moja skusenost s vasou spolocnostou je vysoko pozitivna. Pani Gondorovova je skvely clovek a vysoko kvalifikovany hypotekarny poradca. Spravila pre nas maximum. Neverim ze este niekomu v kosiciach by sa podarilo vybavit to co jej. Velmi sme jej vdacny a budeme ju kazdemu odporucat.
Albert Vaško s manželkou
V prvom rade chceme poďakovať vašej spoločnosti za vyriešenie našej situácie Aj keď bol náš problém od začiatku zložitý a problematický, pani Schleifova sa snažila nájsť najschodnejšie a najlepšie riešenie pre nás. Týmto by sme chceli vyzdvihnúť prácu pani p.Schleifovej , profesionálny a ľudský prístup.
Zlatko Krajčovič
So službami p. Kuruca som bola maximálne spokojná. Hypotéka a všetky prisluchajúce záležitosti boli vybavené v rekordnom čase a podľa mojich očakávaní. Zo strany p. Kuruca mi bol vysvetlený každý dokument. S radosťou som sa o svoje skúsenosti podelila s viacerými kolegami.
Marina Manojlović