fbpx

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku na stavbu domu

v kľude, pohodlne a bez starostí

 • Plánujete stavať rodinný dom a je to prvýkrát?
 • Chcete kúpiť aj pozemok na hypotéku?

V prípade hypotéky na stavbu domu je možné na veľa vecí zabudnúť alebo podceniť, čo sa vypomstí v podobe komplikácií a zbytočných stresov. My sme tu na to, aby sme Vám ukázali cestu spletitými postupmi ako financovať Váš dom a zostaneme s Vami od položenia základov po kolaudáciu tak, aby ste svoj zámer zrealizovali čo najpohodlnejšie, bez stresu a zbytočných chýb.

Začnite riešiť hypotéku na stavbu domu včas

Postaviť rodinný dom sa niekomu môže zdať jednoduché, zvlášť ak to nie je prvý postavený dom. Ale čo ak sa do toho púšťate po prvýkrát? Okrem dovávateľa, typu stavby a miesta pre dom je dobré myslieť už vopred aj na financovanie a hypotéku dobre naplánovať, pripraviť a zosúladiť s plánom stavby.
Prístupy a podmienky bánk pri výstavbe sa líšia a preto správny výber banky pomôže hladkému priebehu dokončovania stavby. So stavbou Vám pomôcť nedokážeme, ale radi Vás odbremeníme od vybavovania hypotéky a zháňania všetkých možných informácií.

Kúpa pozemku na hypotéku

Pri pozemku veľmi záleží na lokalite, kde sa nachádza. Banky dokážu prefinancovať v štandardnej lokalite (krajské a okresné mestá) pozemok od 50% - 70% z hodnoty pozemku. Ak sa pozemok nachádza v dobrej lokalite, je možné ísť až na 85%-né zabezpečenie. Avšak ani percento zabezpečenia, ktoré Vám banka ponúkne, nie je definitívne. Banka Vám síce povie, že poskytne 85% z hodnoty pozemku, avšak znalecký posudok môže ponížiť a teda dostanete menšiu finančnú čiastku.
Medzi ďalšie dôležité parametre okrem lokality patrí, či sú privedené inžinierske siete k hranici pozemku a hlavne či sú v poriadku prístupové cesty. Ak pozemok nemá vybudované siete ani cesty, nie je vôbec možné, aby sa takýto pozemok financoval a zároveň sa ním ručilo.

Pozemok a následná hypotéka na stavbu domu

Pokiaľ si chcete zobrať hypotéku aj na pozemok, odporúčame financovať jeho kúpu v takej banke, ktorá Vám zároveň neskôr poskytne hypotéku na výstavbu. Nie je možné financovať kúpu pozemku v jednej banke a výstavbu domu na tomto pozemku v inej banke. Pretože pri hypotéke na výstavbu je nutné zohľadniť a založiť aj pozemok, na ktorom budete dom stavať.

Postupné čerpanie hypotéky v priebehu stavby

Výšky jednotlivých čerpaní sú závislé od toho, či zakladáte inú nehnuteľnosť alebo aktuálnu rozostavanú stavbu. V každej banke sú podmienky iné, preto je dôležitý výber tej najvhodnejšej banky, ktorá bude vedieť schváliť najlepšie pravidlá a podmienky čerpania tranží práve Vám. Dnes už banky väčšinou nepožadujú dokladovanie faktúr a bločkov, vychádzajú z rozpočtov a aktuálnej fotodokumentácie.

Hypotéka na výstavbu domu je najzložitejší druh hypotéky a bez skúseného špecialistu sa môže veľmi skomplikovať!

Ako Vám s hypotékou na stavbu domu ZDARMA pomôžeme?

 • 1
  Urobíme analýzu Vašich plánov výstavby z pohľadu hypotéky
 • 2
  Upozorníme Vás na možné komplikácie a navrhneme ich riešenia
 • 3
  Nájdeme optimálne riešenie financovania výstavby
 • 4
  Vyberieme vhodnú banku podľa Vašich požiadaviek a plánov výstavby
 • 5
  Pomôžeme Vám zabezpečiť všetky potrebné dokumenty pre banku
 • 6
  Skompletizujeme a pripravíme celú úverovú zložku
 • 7
  Osobne dohliadneme na schválenie hypotekárneho úveru
 • 8
  Zabezpečíme čerpanie prostriedkov z Vášho hypotekárneho úveru

Čo o nás hovoria klienti po vybavení hypotéky:

Moja skusenost s vasou spolocnostou je vysoko pozitivna. Pani Gondorovova je skvely clovek a vysoko kvalifikovany hypotekarny poradca. Spravila pre nas maximum, a v niektorych chvilach som povazoval pani za carodejnicku. Neverim ze este niekomu v kosiciach by sa podarilo vybavit to co jej. Velmi sme jej vdacny a budeme ju kazdemu odporucat. Mozete byt hrdy na to, ze takyto clovek reprezentuje vasu spolocnost.
Albert Vaško s manželkou
V prvom rade chceme poďakovať vašej spoločnosti za vyriešenie našej situácie Aj keď bol náš problém od začiatku zložitý a problematický, pani Schleifova sa snažila nájsť najschodnejšie a najlepšie riešenie pre nás. Týmto by sme chceli vyzdvihnúť prácu pani p.Schleifovej , profesionálny a ľudský prístup.
Zlatko Krajčovič
So službami p. Kuruca som bola maximálne spokojná. Hypotéka a všetky prisluchajúce záležitosti boli vybavené v rekordnom čase a podľa mojich očakávaní. Zo strany p. Kuruca mi bol vysvetlený každý jeden dokument kde sa vyžadoval môj podpis. S radosťou som sa o svoje skúsenosti aj o kontakt podelila s viacerými kolegami. Prajem pekný deň a veselé Vianoce.
Marina Manojlović

Hypo Consulting s.r.o.

0
rokov skúseností
0
klientov
0
spolupracujúcich bánk a stavebných sportiteľní

Nenaháňajte sa sami po bankách, vyriešte hypotéku jednoduchšie. Tešíme sa na Vás.